Новини » Економіка 22 грудня, 2015, 9:19
У ДПІ у Галицькому районі Львова обговорили законопроект податкової реформи

У ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області відбулася зустріч з платниками податків на тему: «Обговорення проекту Закону України від 11.12.2015 року №3630 «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні. Електронні сервіси ДФС України».

Відкриваючи захід, в.о.начальника податкової інспекції Олена Парубій зазначила, що 11 грудня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3630 щодо податкової реформи від міністерства фінансів України («Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні»). Про це повідомляє ДПІ у Галицькому районі м. Львова.

Вона наголосила, що мета податкової реформи – побудова простої, прозорої, справедливої податкової системи, що стимулює інвестиції, створює умови для сталого розвитку національної економіки з одночасним забезпеченням потреб Державного та місцевих бюджетів на виконання пріоритетних видатків.

Олена Парубій підкреслила, що законопроектом пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України, зокрема, Кабмін пропонує затвердити наступні ставки основних податків:

1) податок на прибуток: 18 % – в 2016 році, 17 % – починаючи з 2017 року (за виключеннями, передбаченими ст. 147 новій редакції Кодексу);

2) податок на доходи фізичних осіб: 18 % – в 2016 році, 17 % – починаючи з 2017 року (за виключеннями, передбаченими ст. 161 нової редакції Кодексу);

3) ПДВ – 20 %, 7 % (для лікарських засобів і виробів медичного призначення) і 0%.

При цьому поріг для обов’язкової реєстрації в якості платника ПДВ підвищений до 2 млн грн.

Що стосується спрощеної системи оподаткування, то, як і анонсував Мінфін раніше, проект передбачає набагато жорсткіші обмеження відносно її сфери застосування. Передбачено існування трьох груп:

1) групи А, яку можуть вибрати фізичні особи-підприємці, у яких немає найнятих робітників і які займаються торгівлею на ринках або наданням побутових послуг населенню, за умови, що їх дохід не перевищує 300 тис. грн. в рік;

2) групи В, яка доступна усім фізичним особам-підприємцям, у яких до 10 найманих співробітників і річний доход в межах 2 млн грн (за умови дотримання встановлених законодавством обмежень по видах діяльності);

3) групи C, яку складають сільгоспвиробники (як фізособи – СПД, так і юрособи), у яких річний доход не перевищує 2 млн грн, причому не менше 75 % того доходу генерується саме сільгоспвиробництвом.

Ставки єдиного податку для групи А можуть бути встановлені в межах 20 % від мінімальної зарплати, а для групи В – в межах ставки ПДФО.

Також, істотно змінюється регулювання процедури адміністрування податків. Передусім, передбачена ліквідація податкової міліції і створення служби фінансових розслідувань, яка буде виведена за межі ДФС. Крім того, передбачається розмежування повноважень контролюючих органів і органів стягнення (до числа останніх відноситимуться тільки деякі контролюючі органи).

Процедура адміністративного оскарження ППР буде скорочена до 1 рівня – безпосередньо в центральному апараті ДФС.

Вступ в силу більшої частини нових норм запланований з 1 квітня 2016 року. Проте, нові ставки податків передбачено застосовувати вже з 1 січня 2016 року.

В.о.начальника податкової інспекції Олена Парубій нагадала, що для якісного обслуговування платників податків на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (електронна адреса: sfs.gov.ua) функціонують електронні сервіси:

- «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» – сервіс, в якому у формі питань – відповідей представлена офіційна позиція Державної фіскальної служби України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.

- «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – для перевірки надійності ділових партнерів, допоможе оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків. Також, за допомогою даного сервісу можна перевірити стан розрахунків платника податків з бюджетом.

- «Електронний кабінет платника податків» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, за допомогою якого можна підготувати, заповнити та подати звітність в електронному вигляді.

- «Антикорупційний сервіс «Пульс» – упередження неякісного обслуговування платників, вирішення суперечливих питань, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю чи митного оформлення.

На веб-порталі можна скористатися й такими електронними сервісами: «Реєстр платників єдиного податку», «Декларування on-line», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Електронна звітність», «Анулювання реєстрації платників ПДВ», «Дані реєстру платників ПДВ», «Електронна митниця», «Реєстр страхувальників», «Дані про взяття на облік платників податків», «Митна статистика».

Наприкінці зустрічі Олена Парубій відповіла на запитання платників, порадила присутнім користуватися зазначеними сервісами і через них отримувати більше корисної інформації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 03:07 :13