live
Новини » Регіони

На Буковині запустили третій гідроагрегат Дністровської ГАЕС

Дністровська ГАЕС. Фото: tsn.ua

У Новодністровську Чернівецької області 21 грудня відбувся пуск третього гідроагрегату Дністровської ГАЕС в рамках реалізації першої черги будівництва у складі трьох гідроагрегатів.

Про це ІА ZIK повідомила прес-служба ПАТ «Укргідроенерго».

Третій, і останній в рамках першої черги будівництва, агрегат Дністровської ГАЕС було запущено в режимі синхронного компенсатора. В рамках такого початку пускових операцій інженери монтажних організацій перевірили правильність збірки гідровузла, його механічну та електричну частину, центровку валу та підшипникових вузлів. Всі випробування початку пускових операцій пройдено успішно.

Будівництво третього гідроагрегату тривало протягом двох років. Для будівництва третього гідроагрегату проведено колосальний обсяг організаційних та будівельних робіт. З Харкова транспортовано унікальне робоче колесо та кришки турбіни, які разом з валом турбіни, ротором та статором зібрано монтажниками підрядних організацій прямо на монтажному майданчику ГАЕС. Загальна вага всіх складових агрегату перевищує 3000 тонн. Третій гідроагргат має потужність в генераторному режимі 324 МВт.

Довідка ІА ZIK.

Згідно з початковим проектом, Дністровська ГАЕС має складатися із 7-ми гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт в генераторному режимі та 2947 у насосному, що ставить її на шосте місце у світі за встановленою потужністю. Перший гідроагрегат станції потужністю 324 МВт у турбінному та 421 МВт у насосному режимах введено у промислову експлуатацію в кінці 2010 року. У 2013 році було змонтовано другий гідроагрегат та в повному обсязі верхню водойму ГАЕС.Loading...
Loading...
Loading...