Новини » Світ 19 грудня, 2015, 21:42
Помер відомий німецький диригент Курт Мазур
Німецький диригент Курт Мазур
Німецький диригент Курт Мазур

Прославлений німецький диригент Курт Мазур помер у суботу, 19 грудня, у віці 88 років.

Про це повідомив оркестр Нью-Йоркської філармонії, головним диригентом якого Мазур був з 1991 по 2002 роки. Про причини того, що сталося, не повідомляється. Відомо, що музикант багато років страждав хворобою Паркінсона, інформує DW.DE.

Мазур – один з найвидатніших світових диригентів. З 2002 року Курт Мазур керував Національним оркестром Франції, будучи одночасно головним диригентом Лондонського філармонічного оркестру.

Курт Мазур народився 18 липня 1927 року в сілезькому містечку Бріґ (Бжеґ) у родині інженера. Після закінчення школи він навчався на електрика, проте незабаром вступив до музичного училища в Бреслау (нинішній польський Вроцлав). Звідти в шістнадцять років він був призваний на військову службу.

Після війни Мазур продовжив освіту в Лейпцизькій консерваторії, яку закінчив відразу за трьома спеціальностями – композитора, диригента і піаніста. Музикант керував оркестрами в Галле, Шверіні та Дрездені. З 1960 по 1964 роки він очолював колектив берлінського театру «Берлінська комічна опера». У 1969 році йому запропонували очолити колись прославлений оркестр лейпцизького «Ґевандгаусу». За три роки оркестр під керівництвом Мазура почав виступати в найкращих концертних залах світу, ставши важливим «продуктом» східнонімецького музичного експорту.

У дні «лейпцизької революції» у жовтні 1989-го на вулиці вийшли десятки тисяч демонстрантів з вимогою відставки режиму Гонеккера. Влада стягнула в місто підрозділи сил безпеки і народної армії НДР. Ситуація загострювалася. «Keine Gewalt» – «Ні насильству»: з таким закликом звернулися до обох сторін найповажніші люди міста на чолі з Куртом Мазуром. Не виключено, що саме їхнє втручання у підсумку запобігло кровопролиттю.

Працюючи в Нью-Йорку, Мазур поставив перед собою завдання забезпечити оркестру такий самий статус у місті, який оркестр «Ґевандгауса» здобув у Лейпцигу. Для цього він зробив ставку на абонементні концерти, запровадив практику відкритих репетицій, коротких – не більше години – денних концертів, спеціальних виступів для дітей та молоді. «Як не дивно, саме німець Мазур знищив один з останніх бастіонів аристократичного лобі і відчинив двері «Метрополітен опера» для простої публіки», – написав один з музичних критиків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 16:35 :52