Новини » Економіка

Сенат Конгресу США скасував 40-річне ембарго на експорт нафти

Сенат Конгресу США в ході засідання прийняв проект федерального бюджету на 2016 фінансовий рік, в який також включено положення, що скасовує нафтове ембарго, яке діяло протягом 40 років.

За це рішення проголосували 65 сенаторів, 33 члена палати висловилися проти, – повідомляє ТАРС.

Загальний бюджет становить 1,1 трлн доларів. Положення про скасування нафтового ембарго було включено в текст в процесі його узгодження між демократами і республіканцями, які й виступили з даною ініціативою.

Новий фінансовий рік почався в США 1 жовтня, проте держбюджет так і не був затверджений, федеральні міністерства і відомства фінансувалися на підставі тимчасової резолюції, дія якої подовжувалася вже кілька разів, щоб не допустити призупинення роботи уряду.

У прийнятому документі прописано фінансування низки федеральних відомств, у тому числі, держдепартаменту і міністерства національної безпеки. Однак, в цей пакет не включений бюджет Пентагону, він був прийнятий раніше окремо.

Тепер ці документи надійдуть на підпис президентові США, який, ймовірно, підпише їх вже в п’ятницю, оскільки увечері глава держави з родиною відбуває у відпустку на період різдвяних свят.

Раніше Палата представників Конгресу США схвалила скасування заборони на експорт американської нафти.

Заборона на постачання сирої нафти з США за кордон, оформлена у вигляді федерального закону, діє з 1975 року.

 

Loading...