Новини » Події 17 грудня, 2015, 15:01 блоги
Показова «порка» у військовому відомстві?
Богдан Кушнір
письменник, журналіст

У Міністерстві оборони вирішили провести показову «порку» керівництва сектору «А» на Луганському напрямку. Саме «порку», бо це російське слово найкраще відповідає духу останніх кроків, які робить наше військове відомство. Причиною такої показової принциповості стали вибухи на складах боєприпасів у Сватовому Луганської області.

Усі, починаючи від керівників сектору «А» і до начальників складів, отримають суворі стягнення. Мова йде про кілька десятків військових. Отож, хто останніми роками обіймав відповідальні посади, зараз дають свідчення. Не має значення, коли ти служив у секторі «А»: рік тому чи сьогодні. Покарання будуть суворими, як трапляється у випадках, коли усіх метуть під одну гребінку.

Справа виявилася досить резонансно. Пригадуєте, як у перші години після вибухів міністр оборони Степан Полторак заявив, що, за попередньою інформацією, склади в Сватовому підірвали терористи, які хотіли таким чином дестабілізувати обстановку в регіоні. Насправді, причиною вибухів виявилася безвідповідальність при зберіганні боєприпасів. А тепер міністр хоче зберегти обличчя і продемонструвати принциповість.

Усім керівникам сектору, які виконували обов’язки останні два роки, оголосять суворі догани, заступникам керівника сектору і начальникам штабу – неповну службову відповідність, заступників керівника сектору з озброєнь і начальників служби РАО – позбавлять військових звань. І так далі.

Якщо коротко – керівництво сектору «А» і ОК «Захід» буде обезголовлене. Багато з них у складні часи пройшли через горнило боїв на сході України і вистояли. Тут були найменші втрати. Але нині усіх гребуть під одну гребінку, як це буває, коли у високих кабінетах намагаються врятувати свої задниці.

«Порка» хоч показова, але не торкнулася тих, хто з ОК «Захід» обійняв високі посади у Києві. Тому у військових виникає закономірне питання: чому замість того, щоб реформувати армію, у відомстві за старою радянською звичкою шукають цапів відбувайлів.

Першим за Сватово повинен відповісти міністр оборони, насамперед, за фейк про диверсантів-сепаратистів, які підірвали склад. І це буде справедливо, щоб не розповсюджували вигадок. Якби міністр з перших годин чесно назвав причину вибухів – безвідповідальністю військових, то, очевидно, втратив би своє крісло.

Невже військове відомство не знало, що відбувається в армії, як зберігаються боєприпаси на складах, які там часто виникають проблеми? Можливо, у військовому відомстві нині не знають й про інші напасті, які можна очікувати найближчим часом? Як, наприклад, наш рядовий піхотний водій Іван їздить на допотопній радянській техніці, як отримує лише один комплект форми і не вилазить з окопів? А нова техніка надходить до тиловиків нацгвардійців.

У пам’яті ще свіжі враження, як офіцери Збройних сил з Рівного добиралися на ротацію в зону АТО. Старі радянські ЛАЗи, яким по двадцять і більше років, повзли, як черепахи. Виявилося, що одну з цих «черепах» списали з Президентського полку і передали в ОК «Захід». Дорогою «подарунок» п’ять разів зупинявся для ремонту. Біля Харкова розлетівся вентилятор і пробило радіатор. Довелося чекати ще чотири години, поки все полагодили.

Кожної ротації військові переживають, доїдуть чи не доїдуть до дому. Відстань 900 кілометрів долають за 30 годин. В середньому повзуть зі швидкістю 30 кілометрів за годину.

І коли ми дивимося по телевізору, як урочисто передають військовим танки, бронетранспортери, літаки, хочеться подякувати і побажати нашому міністрові оборони ще одного: «Давайте оголосимо наступний 2016 рік – роком здачі на металолом застарілих військових автомобілів, якби знову не трапилась якась напасть».

Спостерігаючи за дідусями-автомобілями на Луганському напрямку, ми з острахом думаємо, що незабаром вдарять люті морози. Одні автомобілі доведеться тягнути на буксирі, під інші підставляти факели, щоб розігріти двигун, а ще деякі не зрушать з місця.

Весь цей непотріб знаходиться у Збройних силах. Частину привезли волонтери. Решта – дісталася в спадок від радянської армії. Нині на утримання цього металолому йдуть величезні фінанси.

Останнього разу під час ротації військовослужбовців один автобус з АТО так і не доїхав до Рівного. А коли, не дай Боже, на дорозі з цими «черепахами» трапиться резонансне ДТП, кого покарають? Знову організують чергову показову «порку»? Але від цього нічого не зміниться, поки реформи в армії не будуть підкріплені конкретними кроками і фінансовими вливаннями, а не показовими кампаніями.

Богдан Кушнір,
журналіст, з Луганської області

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 17:30 :31