Новини » Суспільство 17 грудня, 2015, 18:56
Немає надійнішого постачальника дози, ніж місцеві міліціонери, – наркозалежний

Експерти визнають, що проблема торгівлі наркотиками серед працівників міліції існує вже давно. Натомість масштаби та рівень наркобізнесу «у законі» вражають навіть фахівців.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Наркозалежний із Черкащини Микола розповідає, що надійнішого постачальника дози, ніж місцеві міліціонери, немає.

«У нашому місті Сміла є навіть цілі плантації для вирощування наркотичних речовин, про які знають співробітники міліції. Там росте і мак, і марихуана, які є заборонені законом», – розповідає наркозалежний Микола.

Саме тому, говорить досвідчений наркозалежний, дружити з райвідділом міліції не тільки потрібно, а й вигідно самим наркоманам. Він не раз допомагав міліціонерам у розкручуванні так званої панами – така кодова назва схеми, за якою працівники міліції продають наркотичні речовини. Перше правило «панами» – з одного клієнта «збити подвійну касу». Відтак, отримати легку наживу в такий спосіб охоронці порядку намагаються регулярно.

Для розкрутки прибуткової наркосхеми «панама», дилери з правоохоронних органів дістають товар. Щоб не робити «брудної» роботи власними руками, вони знаходять посередника, яким зазвичай стає наркозалежний з досвідом або судимістю.

Новий компаньйон шукає грошовитих клієнтів і домовляється з ними про зустріч, після чого повідомляє про місце зустрічі міліціонерам. Вони, у свою чергу, з’являються саме в момент розрахунку за товар і ловлять покупця «на гарячому».

Після цього працівники міліції вимагають у грошовитого клієнта заплатити їм чималу суму, щоб вони не арештовували його за незаконний обіг наркотиків.

Так, за свідченнями наркозалежного, тільки у провінційному містечку за місяць отримують близько мільйона гривень прибутку на продажі опіуму та амфетаміну.

З часом наркозалежний Микола вирішив більше не терпіти таких дій районних міліціонерів і повідомити про місцевих «кришувальників» наркотичного бізнесу у вищі правоохоронні органи.

Він розповів про незаконні схеми слідчим і навіть погодився допомогти взяти участь у спецоперації із затримання наркодилерів.

«Під час спецоперації на мене встановили спеціальну техніку для прослуховування. Я зв’язався зі співробітником міліції, швидко ввійшов в довіру. Безпосередньо сам міліціонер поїхав до постачальника наркотиків, домовився з ним та взяв товар. Тобто одразу зрозуміло, що наркобізнес уже давно налаштований», – розповідає Микола.

Згодом правоохоронці з’ясували, що посередником між наркозалежними та постачальником був сам начальник відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів та його підлеглий.

«Наркозалежні особи виявилися сумлінними громадянами і допомогли виявити незаконну діяльність працівників міліції. Так, раз на кілька років ми виявляємо таких недобросовісних працівників правоохоронних органів. Службовець повинен був боротися з незаконним обігом наркотиків. Натомість він знав, де знайти наркотичний засіб, кому збути його, в кого забрати, і кого після цього потім притягнути до відповідальності», – зазначив в.о. начальника прокуратури Черкаської області Андрій Замотайло.

Завдяки тривалій підготовці та успішній спецоперації, правоохоронцям вдалося затримати наркоторговців у погонах. На час слідства начальника відділу незаконного обігу наркотиків Смілянського району Черкащини суд вирішив залишити за ґратами.

Проте невдовзі районні міліціонери оскаржили ухвалу районного суду Черкас, після чого Черкаський апеляційний суд випускає міліціонерів із в’язниці.

Саме суддя Черкаського апеляційного суду Наталія Охріменко дозволила наркоділкам вільне пересування містом та відпустила їх під домашній арешт.

Утім, в Черкаській обласній прокуратурі стверджують, що мають усі докази того, що підозрювані все ж торгували наркотичними речовинами. І на суді навіть зможуть продемонструвати відео моменту передачі товару посереднику.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 10:11 :45