Новини » Львів 17 грудня, 2015, 16:56
ДМС України при виготовленні паспортів і далі займається здирництвом з громадян України

Згідно із законодавством України, виготовлення закордонного паспорта коштує лише 170 гривень. Однак, цю суму нерідко доводиться відстоювати у суді, адже усі відмови, черги та бюрократичне зволікання – не більше, ніж маркетинговий прийом чиновників. Таким чином громадян намагаються спрямувати до посередників, із якими працівники міграційних служб, ймовірно, мають спільний бізнес. Тож людям доводиться роками судитися із державою, щоб їх не обкрадали.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Харків’янин Віктор Слинько учергове штурмує місцеву міграційну службу, адже, незважаючи на сплату встановленого законом державного мита, вже третій рік поспіль чоловікові відмовляються видавати закордонний паспорт. Віктор навіть виграв справу у Верховному суді України – 170 гривень і жодної копійки більше. Однак, працівникам міграційної служби, здається, байдуже до постанови Феміди. Тож без додаткових платежів у харків’янина вкотре відмовляються приймати документи.

Ще у 2013-му році Верховний суд України остаточно визначив, що виготовлення закордонного паспорта має коштувати десять неоподаткованих мінімумів, тобто ті ж 170 гривень. А повторних проплат, як от за оформлення паспорта, яке коштує 87 гривень 15 копійок, ДМС України вимагати не має права.

Однак, у приміщенні міграційної служби висить оголошення, у якому йдеться, що окрім 170 гривень держмита потрібно оплатити бланк і адміністративної послуги. А навпроти висить іще один папірець, який повідомляє абсолютно протилежне: оплати проходять на добровільній основі.

«Дійсно, на сьогодні є три платежі. Із них ті, що 170 гривень та 87 гривень йдуть до місцевих бюджетів. За ці кошти громади можуть розвивати центри надання адміністративних послуг. Третій платіж – це вартість бланку, він надходить на спеціальний фонд державного бюджету», – пояснює керівник прес-служби Державної міграційної служби Сергій Гунько.

Чиновник переконує, що рішення Верховного суду України на всіх громадян не розповсюджується. Лише на позивача. Однак, якщо громадяни повинні оплачувати бланки із власної кишені, хто оплачує бланки тим людям, які виграли суд Сергій Гунько, чиновник пояснити не зміг.

Активісти ж вважають міграційну службу розсадником корупції. Саме ці структури, якщо не нав’язують послуги всередині своїх приміщень, то обростають сумнівними конторами. Наприклад, навколо міграційної служби у Харкові таких установ – кілька. Там можна пришвидшити виготовлення паспорта чи замовити інший документ – довідку про несудимість, якої, на справді, закон не вимагає. Та «фірмачі» натякають, що за дивними папірцями людей до них відправляють працівники міграційної служби.

«Всюди пишуть, що відмінили довідки, однак ніхто цього не зробив», – кажуть працівники однієї із фірм-«помічників».

А тим часом у мережі Фейсбук з’явилась ціла група однодумців, які борються за доступний закордонний паспорт по всій Україні – «Стоп свавіллю у паспортних столах».

«Багато хто сміється: «Із ким ти тягаєшся, на що тратиш час?» Але ж справа не в часі. Кожен громадянин своєю поведінкою повинен показати, що хоче зробити свою країну кращою», – переконаний Віктор Слинько.

Тож якщо ви хочете отримати закордонний паспорт без переплат, готуйтесь до баталій у суді. Скоріш за все рішення, судів будуть на вашу користь. Однак, якщо паспорт потрібен вам не через кілька років, можете заплатити зайвих 207 гривень, а потім прямуйте в суд аби Державну міграційну службу, щоб та повернула вам гроші. Активісти руху «Стоп свавіллю у паспортних столах» виграли таким чином не одну справу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:11 :04