середа, 16 грудня, 2015, 13:42 Регіони
Завдяки енергозберігаючим технологіям село на Івано-Франківщині відмовилося від газу

У селі Старий Лисець, що на Івано-Франківщині, цього року не витратили жодного куба газу на опалення школи, дитсадка та адмінбудівель. Тут енергозберігаючі технології використовують ще із 2010 року. Із того часу 70% приватних господарств також відмовилися від газу.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) у рубриці «День у сусідів».

У Старому Лисці економити газ почали ще 5 років тому. Тоді майже ніхто у державі не говорив про енергоефективність. Програму економії починали зі встановлення твердопаливних котлів у будинку культури і дитсадку.

«Ми власними силами почали економити гроші на енергоносіях. Ми зрозуміли, що краще дати своїм людям заробити, ніж купувати газ у Росії», – зазначив сільський голова Анатолій Лущак.

Щоб обігріти дитсадок, школу, сільраду і клуб, у селі використовують будь-яку придатну деревину. Її у Старому Лисці вирубують на закинутих сільськогосподарських угіддях, беруть із заростей канави та узбіччя доріг.

«Ми не дозволяємо людям спалювати гілля. Закупивши обладнання, ми перевели опалення на ці ресурси, які використовуємо в комунальній сфері. Наразі ми не витратили ще жодного куба газу», – наголосив сільський голова.

За такі успіхи Рада Європи визнала Старолисецьку громаду найбільш енергоефективною в Україні.

Поступово від газового опалення у селі відмовляються й у приватних оселях.

Невдовзі у населеному пункті також планують облаштувати й лінію з виготовлення паливних палетів. Для цього уже заготували великий обсяг деревної стружки. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:44:11