Новини » Суспільство 10 грудня, 2015, 21:18
Ватикан закликав католиків до примирення з євреями

Ватикан ухвалив документ, яким закликав католиків всього світу відмовитися від претензій, що висовувались до євреїв християнами протягом останніх двох тисячоліть.

Про відповідне рішення Ватикану повідомляється у документі, який у четвер опублікувала Комісія з релігійних взаємовідносин з євреями, із посиланням на Reuters передає «Укрінформ».

«Таким чином Церква має сприймати хрещення євреїв, які вірять в єдиного Бога, у манері, яка відрізняється від уявлення людей, що сповідують інші релігії й світогляди», – закликав Святий Престол.

Також зазначається, що католикам варто з особливою обережністю підходити до проблеми Голокосту, роблячи «все можливе, щоб допомогти нашим друзям-євреям побороти антисемітські тенденції».

«Християнин не може бути антисемітом, особливо тому, що у християнства єврейське коріння», – написано у новому документі Ватикану.

Документ було опубліковано до 50-річчя революційного рішення Ватикану, що спростував колективну провину євреїв за мученицьку смерть Ісуса Христа, розіп’ятого за рішенням Синедріону з відома римського прокуратора Понтія Пілата.

«У конкретних термінах це означає, що Католицька церква не підтримує жодної інституціональної місії щодо хрещення євреїв і не підтримує її», – йдеться в документі, де також зазначається, що сама ідея «Єврейської місії» Ватиканом принципово спростовується.

Це вперше в історії, коли Ватикан так явно демонструє своє позитивне ставлення до євреїв в офіційному документі.

До 1960-х років кожну Страсну п’ятницю євреїв звинувачували у «віроломстві», що спричинило смерть Ісуса Христа, й закликали прийняти християнство.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 16:11 :33