Новини » Львів

Львівський центр зайнятості працевлаштовує кожного десятого демобілізованого бійця

Якщо із загальної кількості шукачів роботи Львівський обласний центр зайнятості працевлаштовує кожного третього, то серед учасників АТО – кожного десятого.

Про це сьогодні, 8 грудня, у коментарі журналістам повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Він зазначив, що з часу демобілізації учасників АТО, а це з травня, пройшло більше як півроку. За цей період на обліку перебувало і потребувало сприяння у працевлаштуванні 1337 осіб. Зараз на обліку 1097 осіб.

«На жаль, не всім ми можемо запропонувати роботу, – заявив В. Барилюк. – Якщо із загальної кількості шукачів роботи ми працевлаштовуємо кожного третього, то серед учасників АТО – кожного десятого».

За його словами, причина у тому, що пропоновані вакансії з нижчою заробітною платнею, ніж та, яку отримували учасники АТО за місцем служби.

«Вона різниться у рази», – підкреслив Барилюк і додав, що у центрі зайнятості повинні запропонувати роботу, яка відповідає рівню попереднього матеріального забезпечення.

Він розповів, що демобілізованим бійцям пропонують повний спектр роботи, а також дають можливість здобути нову професію.

«Це стосується водіїв транспортних засобів, зокрема, трамвая, тролейбуса. Місто потребує таких фахівців. Користується попитом професія автомеханіка, електрогазозварників. Ми ліцензували професію тракториста. Вона також користується попитом. Адже є звільнені у запас люди, які були трактористами, але зараз роботодавець потребує кваліфікованих працівників, бо техніка нова та імпортна. В аграрному університеті вчать теорію. А на практику відправляємо у холдинги», – розповів В. Барилюк.

Директор Львівського обласного центру зайнятості також наголосив, що деякі бійці АТО вже 7-8 місяців перебувають на обліку у центрі. Їхній рівень виплат зменшується, люди професійно деградують. Саме тому їм потрібно йти у колектив, потрібно працювати.

«Ми направили наші пропозиції народним депутатам від Львівщини, аби вони пролобіювали питання сприяння працевлаштування учасників АТО і членів сімей загиблих Героїв. Такі ж пропозиції ми направили у Державну службу зайнятості, щоб там ініціювали стимулювання працевлаштування учасників АТО за рахунок відшкодування заробітної плати за створення нових робочих місць і працевлаштування вказаної категорії осіб», – повідомив В. Барилюк.

 

Loading...