live
Новини » Економіка

Нацбанк узаконив нову внутрішньодержавну платіжну систему в Україні

Фото: telebudka.com.ua

Національний банк України узгодив правила внутрішньодержавної платіжної системи «Правекс-телеграф» та видав платіжній організації цієї системи ПАТ КБ «Правекс-Телеграф» (м. Київ) свідоцтво від 02 грудня 2015 року № 26.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відомості про «Правекс-Телеграф» Національний банк України відповідно до законодавства вніс до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури (далі – Реєстр платіжних систем).

Згідно з правилами «Правекс-Телеграф» учасниками платіжної системи є банки України, що на підставі договору з платіжною організацією надають послуги користувачам.

Призначення платіжної системи «Правекс-Телеграф» – здійснення миттєвих внутрішньодержавних переказів готівки в гривнях, доларах США та євро між фізичними особами, а також безготівкових переказів у гривнях, ініційованих фізичними особами-підприємцями або юридичними особами на користь фізичних осіб.

До 02 грудня 2015 року платіжна система «Правекс-Телеграф» була зареєстрована в Реєстрі платіжних систем як внутрішньобанківська (її діяльність не передбачала залучення учасників).

Усього Національний банк України зареєстрував 21 міжнародну та внутрішньодержавну платіжну систему, створену резидентами, із яких: 2 платіжні системи створені центральним банком, 9 – банками України та 10 – небанківськими установами України.Loading...
Loading...
Loading...