Новини » Львів 2 грудня, 2015, 9:34
Львівська інтелігенція хоче видати спогади про Романа Лубківського
Фото: ZIK
Фото: ZIK

Учора, 1 грудня, в місті Яворові Львівської області, в районному Народному домі «Сокіл» відбувся вечір пам’яті українського письменника, державного і громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, народного депутата першого демократичного скликання Верховної Ради України від Яворівського району Романа Мар’яновича Лубківського.

Подію, в якій взяла участь поважна делегація інтелігенції зі Львова, приурочено дню ангела Великого Українця та 40 дню його смерті. Про це повідомив власкор IA ZIK.

Найперше учасники зібрання-реквієму, серед яких були представники громадськості з усіх куточків Яворівщини, разом з духовенством дружно та щиро помолилися за душу Романа Лубківського.

Молитва за душу Романа Лубківського. Фото: ZIKМолитва за душу Романа Лубківського. Фото: ZIK

Під час вечора пам’яті іменитого українця фотовернісаж світлин з життя Романа Лубківського презентував його друг і соратник Василь Пилип’юк – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, художник Міжнародної федерації фотомистецтва, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», головний редактор журналу «Світло й Тінь».

Директор видавництва «Каменяр» Дмитро Сапіга презентував першу посмертну книжку відомого сучасного українського поета, лауреата Шевченківської премії Романа Лубківського, в яку увійшло 25 поезій, відібраних його сучасницею Марією Людкевич, яка теж була присутньою на події та поділилася спогадами про цю чудову людину.

Ветерани української письменницької школи Володимир Захожий та Володимир Ганулич згадали про те, яким Роман Лубківський був для них порядним другом, випробуваним і часом, і відповідальністю один за одного.

Фото: ZIKФото: ZIK

Тон у розмові задавали голова Благодійного фонду «Призначення» імені Юрія Липи, краєзнавець, публіцист, лікар Галина Шипка та учень Романа Лубківського – яворівський письменник, журналіст Володимир Дацко.

Редактор Яворівського районного радіомовлення Стефанія Різник озвучила вечір живим голосом самого світлої пам’яті Романа Лубківського, представивши запис його звернення до яворівчан.

У вечорі пам’яті Романа Лубківського, зокрема, взяли участь голови Яворівськиї РДА та районної ради – відповідно Орест Гнип, Володимир Сичак, заступники голови райради Іван Карпа, Володимир Мацелюх, керівник відділу культури та туризму РДА Володимир Балух, директор департаменту культури національностей та релігій у Львівській обласній державній адміністрації, автор низки наукових праць з мистецтва та куратор мистецьких виставок Христина Береговська та інші.

Учасники події зійшлися на думці, що слід зібрати та видати спогади про світлої пам’яті Романа Мар’яновича Лубківського, заслуги якого очевидні не лише перед Україною, Львівщиною, Яворівщиною, а й мають світове значення. І свідченням цьому, зокрема, є удостоєння ордену «За заслуги» ІI ст. (23 серпня 2011) Романа Лубківського – за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги в державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові.

У коментарі власкорові IA ZIK давній і добрий друг Романа Лубківського – яворівчанин Роман Кураш наголосив, що всі учасники цього зібрання відвідали могилу Романа Мар’яновича Лубківського на Личаківському цвинтарі у Львові, де помолилися за його душу.

Нагадаємо, що вчора, 1 грудня, у день пам’яті святомученика Романа, в храмі святого Юра, що в місті Яворові Львівської області, відбувається заупокійний молебень за душу українського письменника, державного і громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, народного депутата першого демократичного скликання Верховної Ради України від Яворівського району Романа Мар’яновича Лубківського.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, 23 жовтня, на 75 році життя помер український письменник, державний і громадський діяч, лауреат Шевченківської премії, народний депутат першого демократичного скликання Верховної Ради України від Яворівського району Роман Мар’янович Лубківський.

У день похорону Великого Українця на Львівщині газета «Яворівський голос» заснувала премію імені Романа Лубківського – для студентів-практикантів факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:37 :39