Новини » Суспільство 30 листопада, 2015, 15:14
Доктор Комаровський: В Україні триває інформаційна війна проти щеплень
Вакцинація. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Вакцинація. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Представники «Ліги захисту громадянських прав» займаються антивакцинальною кампанією і свідомо подають неправдиву інформацію. В Україні наразі триває інформаційна війна проти щеплень.

Про це заявив відомий дитячий лікар Євген Комаровський.

«Якщо в Києві відбувається прес-конференція активістів-гомеопатів про те, що вакцинація – це вбивство українського народу і я зустрічаю посилання на цю прес-конференцію у Facebook «на правах реклами», то я глибоко переконаний, що це – саме інформаційна війна, в якій, принаймні, силові відомства, Рада національної безпеки, Прем’єр-міністр, Президент взагалі не хочуть брати участі. Вони настільки вищі цього, що ці діти, ці щеплення їх зовсім не цікавлять.

А якби цих великих експертів взяла СБУ і притягла б за те, що вони сіють паніку і розповсюджують свідомо неправдиву інформацію і хоч хтось би із цих експертів відповів би за свою «експертну думку», – зазначив він.

За словами Комаровського, люди спершу розповсюджують чутки, сіють паніку, розповідають всілякі казки, а потім бігають і не знають, куди їм подітися. На його думку, робити щеплення потрібно.

Комаровський наголосив, що мета додаткової вакцинації від поліомієліту – не стільки захист тієї дитини, яку вакцинують, скільки припинення циркуляції вірусу в країні.

«Якщо дитина повністю щеплена, відповідно до календаря, їй нічого не загрожує. В цьому і біда, що для того, щоб запобігти розповсюдженню вірусу, необхідна саме масова вакцинація усіх. І виходить, ми від тих, хто і без того вакцинувався та слідкував за своїми дітьми, вимагаємо додаткових зусиль нібито для інших дітей», – додав лікар.

Доктор Комаровський також зазначив, що батьків, які йому пишуть, турбує якість вакцин. Він наголосив, що вакцини від поліомієліту є одними з найбільш безпечних серед усіх вакцин, які існують. Те, що вакцина безпечна, неодноразово підтверджували Всесвітня організація охорони здоров’я, фірма-виробник та МОЗ, а відповідальність за якість вакцин взяв на себе міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі.

Також батьки самі можуть переконатися в придатності чи непридатності вакцини. Всі флакони забезпечені термоіндикатором (як правило, він розміщується на етикетці) – це квадрат всередині кола. Можна використовувати тільки ті флакони, на яких внутрішній квадрат світліше, ніж зовнішнє коло.

Крім того, Євген Комаровський у своїх рекомендаціях додав, що оральна поліомієлітна вакцина небезпечна для тих дітей, яких взагалі не вакцинували. Щеплена «живою» вакциною дитина деякий час виділяє в навколишнє середовище живий вірус, тобто є джерелом інфекції. Для повністю або частково щеплених від поліомієліту – ризику ніякого. Для нещеплених взагалі – теоретично ризик захворювання є, і він становить 1 випадок на 7-14 мільйонів щеплень. Однак навіть такий ризик може бути зменшений при дотриманні елементарних правил особистої гігієни (адже поліомієліт – хвороба брудних рук).

Якщо ж дитині ніколи раніше не робила щеплення від поліомієліту, вакцинація повинна починатися з інактивованої вакцини. Оральна вакцина вводиться не раніше ніж через два тижні.

Відтак, є дикий вірус поліомієліту, який власне становить основну загрозу, може вражати центральну нервову систему, може спричиняти паралічі, закінчуючись смертю хворого, і саме цей вірус може швидко поширюватися в міжнародних масштабах.

А є вакциноасоційований поліомієліт – він може розвинутися у нещепленої дитини, яка контактувала із дитиною, яку вакцинували оральною «живою» вакциною, оскільки вірус впродовж 60 діб може виділятися з фекаліями. Проте теоретичний ризик незначний – 1 випадок на 7-14 мільйонів.

Ідея додаткової імунізації дітей в Україні від поліомієліту виникла тоді, коли на початку вересня на Закарпатті зафіксували два випадки паралічу у дітей, які не пройшли вакцинацію. Це були діти 2011 та 2014 років народження. Лабораторія ВООЗ підтвердила наявність вакциноасоційованого поліовірусу.

Зараз цей вірус циркулює в Україні і лише масова одночасна вакцинація 95% дітей живою вакциною допоможе його викорінити. Про це заявив Сергій Платов, заступник директора департаменту громадського здоров’я МОЗ.

«Ми говоримо зараз про циркуляцію генетично-мутованого поліовірусу. Тобто це не є дикий вірус. Але він генетично мутує і набуває властивостей дикого. Якщо зараз ми не проведемо вакцинацію всіх дітей, то циркуляцію цього вірусу припинити іншим шляхом неможливо. І таким чином в майбутньому – це великі ризики, тому що щоразу мутації зростають і він набуває властивостей, які більше вже відповідають дикому поліовірусу, який викликає серйозні захворювання. Це не означає, що на сьогодні обов’язково повинні бути масові захворювання, тільки тоді ми зреагуємо. Ми працюємо на випередження», – сказав Сергій Платов.

Для України питання поліомієліту стоїть гостро ще й через те, що в Україні, за офіційною статистикою, у 2014 році лише половина дітей була вакцинована від цієї недуги, частково і через відсутність вакцин. Але зараз вакцина є, якісна, переконують у МОЗ, і рекомендують вакцинуватися, передає «Радіо Свобода».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-06 01:19 :05