Новини » Суспільство

Українських мусульман боятися не потрібно, – Шейх Саїд

Українські мусульмани сподіваються, що після останніх терористичних нападів на цивілізований світ в Україні не розпочнеться хвиля ісламофобії. Українці, як розумна й мудра нація, не повинні злочини радикальних ісламістів пов’язувати з мусульманами України.

Таку думку висловив Муфтій мусульман України Шейх Саїд Ісмагілов під час прямого ефіру програми Lifeкод: Данило Яневський (щоп’ятниці о 22:00) на телеканалі ZIK.

Лідер мусульман в Україні Шейх Ісмагілов запевнив, що українських мусульман боятися не потрібно. Адже вони – зовсім інші люди, з іншою ментальністю та способом мислення. Вони пристосовані до життя поруч з християнами та з представниками інших релігій, а також не мають нічого спільного з радикальними ісламістами.

«Якщо в Україні й можливий якийсь екстремізм, то це буде агресія, привнесена виключно ззовні, оскільки мусульмани України не схильні до радикалізації. Сьогодні мусульмани, так само як і християни, захищають Україну в лавах Збройних Сил. Багато мусульман, зокрема й уся спільнота кримських татар, підтримує єдність та цілісність України», – зазначив Шейх Саїд Ісмагілов.

Він пояснив, що в ісламському світі вже давно точиться непомітна для зовнішнього світу боротьба між поміркованими мусульманами та радикальними ісламістами. Проте, на жаль, радикали все ще знаходять своїх послідовників, яких використовують, як живі мішені. Відтак, у багатьох випадках жертвами екстремістів є самі ж мусульмани.

«Оскільки всі осередки радикального ісламізму зароджуються в країнах Ісламу, то першими жертвами стають саме мусульмани. Радикали або схиляють населення на свій бік, або ж, у більшості випадків, знищують його. Тобто такі люди не мають жодної поваги навіть до одновірців», – зазначив Муфтій мусульман України.

Також Шейх Саїд зазначив, що і в Україні, і в деяких країнах Східної Європи, існує феномен «європейського ісламу». Його представники відрізняються навіть від західноєвропейських мусульман.

Так, представники ісламу в Західній Європі є переважно емігрантами. Натомість мусульмани зі Східної Європи, наприклад, кримські татари або ж босняки, є корінним населення, яке багато століть проживає на певній території, сповідуючи при цьому іслам. 

Loading...