Новини » Події

Волонтери знову просять небайдужих про теплі речі для бійців АТО

Міністерство оборони та волонтери готуються до зими у зоні АТО. Адже бійцям на передовій знову вкрай необхідні теплі речі, термобілизна і засоби обігріву. Тож військові уже традиційно нарікають на мінімальне державне забезпечення.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Побутові солдатські умови зараз далекі від оспіваних стандартів НАТО – на голі дошки стелять, що мають, а одяг і пічки далі підвозять волонтери. Хоча цього року і від держави бійці чекають підмоги.

А тим часом в українському Міноборони знову запевняють, що орієнтуватимуться на одяг та амуніцію зразка Північноатлантичного альянсу.

«Склади в зоні АТО постійно поповнюються комплектами військової форми й одягу, які надходять із фабрик. Я був присутній в Артемівську під час одного з таких завозів: привезли 20 тонн берців», – переконує офіцер регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів) Володимир Скоростецький.

«Ми використовуємо водонепроникні спальні мішки, які також зберігають тепло. Ще нам видають спеціальний матрац, який сприяє тому, що тіло не торкається до снігу», – розповідає командир відділення, сержант Збройних сил США Девіс Ферріс.

Такого у нас немає, але бійці раді вже традиційній волонтерській допомозі. Особливо термобілизні, спальникам, наметам, обігрівачам і навіть грілкам для рук та ніг.

«Протягом останніх двох місяців, надходять конкретні прохання про теплі речі, підклади, взуття тепле та шапки. Держава зараз дає певний мінімум, але це один комплект білизни і один підклад, тож сильно не рятує. У будь-якому випадку, потрібно змінне, плюс додаткові комплекти», – зазначає волонтер ГО «Допоможи фронту» Галина Мороз.

Медики розуміють потреби бійців. Адже у стресових ситуаціях слід особливо дбати про здоров’я, бо наслідки можуть бути невтішними.

«Це і запалення верхніх дихальних шляхів – бронхіт, запалення легень , пневмонія. Може бути ще й запалення нирок – пієлонефрит, який однозначно потребує ліжкового режиму лікування і вживання антибіотиків», – зазначає головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Наталія Ференц.

Відтак, волонтери і цього року закликають людей допомагати їм із зимовими речами для бійців.Loading...