Новини » Львів 18 листопада, 2015, 15:45
Львівський готельєр і радник мера обікрав місто на 27 мільйонів гривень

Ще напередодні Євро-2012 Львівська міська рада віддала в оренду позаштатному радникові мера Тарасові Добрянському аж три будинки у самісінькому центрі міста. Так розпочав свою історію чи не найдорожчий готель Львова «Леополіс». Згодом його власників ще й звільнили від орендної плати на півтора роки, тож на сьогоднішній день міська казна недоотримала аж 27 мільйонів гривень. Та тепер соратник Садового вирішив ще й викупити собі орендовані будівлі, до того ж, за смішною ціною – по п’ятдесят доларів за метр квадратний.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Таємниці Ратуші» (щопонеділка о 22:40 на телеканалі ZIK).

Колись на вулиці Шевській, що в центрі Львова, були майстерні взуттєвиків. Тепер тут красується п’ятизірковий готель «Леополіс». Власником його є позаштатний радник львівського мера, а заодно і керівник інвестиційної компанії «Європейський дім» Тарас Добрянський.

Свого часу Андрій Садовий у цій справі не просто дав «зелене світло» своєму радникові, а й почав випрошувати для нього привілеї, яких немає жоден інший готель у Львові. Згідно з ухвалою сесії Львівської міськради, готельєр отримав житлові приміщення у трьох будинках.

Тоді градоначальник активно закликав міських обранців зглянутися, мовляв, попереду Євро-2012 і потрібно десь приймати туристів.

«Прийшов інвестор і збудував, по-суті, найдорожчий у Львові готель, де не кожен львів’янин дозволить собі і чаю випити», – обурюється депутат Львівської міськради Любомир Мельничук.

Та згодом пан Добрянський розганяється і збільшує апетити. Через рік він отримує від влади в оренду терміном на 25 років ще й підвали та горища винайнятих будинків. Мовляв, таким чином рятує руїну.

Тож, щоб провадити готельний бізнес, достатньо бути у гарних стосунках з мером. У пік підготовки до чемпіонату, коли місто відшліфовувало обличчя, підопічні радника львівського голови, теж глянцювали підлогу та рахували ще незароблені гроші від туристичного потоку.

«Ми рятуємо будинок, несемо багатомільйонні затрати на реставрацію тої будівлі і платимо оренду, а всі думають, що ми вже стали багатими людьми», – бідкається представник готелю Василь Кравців.

Тож бізнесмени уклінно просять місто звільнити їх від орендної плати на півтора роки. Депутати – проти, але, як не дивно, сам мер – «за».

«Коли приїжджають найвідоміші делегації, вони всі зупиняються в цьому готелі. Це єдиний готель такого рівня», – мотивував всіх Андрій Садовий.

Тож на сьогодні міська казна недоотримала від цього вишуканого закладу 27 мільйонів гривень, або за теперішнім курсом – близько одного мільйону євро. Депутати ж і досі вимагають повернути борг місту. І на це готельєри дуже образилися.

«Ламаного п’ятака сюди ніхто не вклав, а навпаки – в колеса палки вставляв кожен, хто хотів. Вертати гроші за це ніхто не буде», – заявив Василь Кравців.

А далі починає діяти вже стараЮ перевірена схема. Друг і соратник Садового через суд претендує на статус власника приміщень, які орендує, до того ж, без повернення боргу. Та й сам Садовий наполягає пробачити борг і ще й продати будівлю за смішну ціну – 29 404 400 гривень.

«Людина з нуля збудувала річ, а ми тепер ще й кажемо їй це викупити. Ну яке це ставлення? Це знущання над інвестором», – пояснює свою позицію Андрій Садовий.

Та депутати і надалі вперто не голосують за таке обдирання міста. А ріелтори сміються, мовляв, на замовлення міста готель оцінили дуже дешево.

«Це виходить, що один квадратний метр приміщення у центрі Львова коштує 50 доларів. Це просто нонсенс», – зазначає ріелтор Олена Каленюк.

У готелі до послуг – сімдесят два ексклюзивних номери, три номери «люкс», три вишукані представницькі апартаменти, два конференц-зали та ресторан. Тож навіть дивно, що такі прибутки не дозволяють розрахуватися із боргами.

Доля орендованих приміщень вже півроку вирішується у суді.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 14:47 :34