Новини » Події 18 листопада, 2015, 10:47
Апеляційний суд взяв під варту екс-директора Аграрного фонду
Фото: bykvu.com
Фото: bykvu.com

Апеляційний суд Києва взяв під варту колишнього директора Аграрного фонду за підозрою в розтраті 521 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали апеляційної інстанції від 29 жовтня 2015 року, розміщеної в Єдиному реєстрі судових рішень, пише портал «Первая инстанция».

З клопотанням про арешт колишнього топ-чиновника до суду звернулася Генеральна прокуратура. Як випливає з судового документу, Головне слідче управління ГПУ веде досудове розслідування за ознаками правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України (розтрата в особливо великих розмірах та службове підроблення).

Органом попереднього розслідування встановлено, що підозрюваний – колишній голова Аграрного фонду України, перебуваючи на цій посаді, заволодів грошима фонду, призначеними для покупки цукру-піску, виготовленого з бурякового врожаю 2010 року в сумі 521 385 000 гривень. Товар мали поставити компанії «Альбента» та «Оіл Рівер», проте не виконали умов договору.

Ім’я колишнього чиновника в судових документах не вказано. При цьому наголошується, що він є уродженцем Донецька, а злочин було скоєно в 2010 – 2011 рр.

Як відомо, посаду директора Аграрного фонду з травня 2010 року по квітень 2011 рр. займав уродженець Донецька Олександр Маренець.

У своєму зверненні до Апеляційному суду Києва представники Генеральної прокуратури оскаржували рішення першої інстанції – Печерського суду Києва від 7 жовтня. Тоді слідчий суддя відмовився брати під варту екс-чиновника, обмежившись запобіжним заходом у вигляді домашнього арешту.

Прокуратура оскаржила це рішення, оскільки воно «є незаконним і підлягає скасуванню у зв’язку з невідповідністю викладених висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження».

Прокурор зазначав, що суддя дійшов помилкового висновку про те, що обрана міра запобіжного заходу буде сумірною з існуючими ризиками, відповідає тяжкості висунутого підозри і зможе забезпечити належне виконання процесуальних обов’язків підозрюваним.

Слідчі прокуратури нагадали і те, що екс-глава Фонду підозрюється у скоєнні середньої тяжкості та особливо тяжкого кримінального злочину, за останній з яких передбачено позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

З рішенням першої інстанції не погодилася і колегія суддів апеляції, вважаючи, що воно підлягає скасуванню.

У взятті під варту екс-глави Аграрного фонду Генпрокуратурі відмовила слідчий суддя Печерського суду Києва Христина Тарасюк.

Як зазначає апеляційна інстанція, в цьому кримінальному провадженні зв’язок підозрюваного з вчиненими кримінальними злочинами підтверджується наявними у кримінальному провадженні доказами.

Враховуючи «наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального злочину, за який законом передбачено безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна», суд визнав існування мотиву для підозрюваного сховатися від слідства.

На цій підставі апеляційна скарга була задоволена, домашній арешт замінили на утримання під вартою. У той же час визначений заставу в розмірі 365,4 тис. грн.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 10:44 :58