Новини » Світ 10 листопада, 2015, 17:12
Порушення територіальної цілісності України ускладнює її розвиток, – ЮНЕСКО
Фото: ibtimes.com
Фото: ibtimes.com

Порушення територіальної цілісності та суверенітету країн Чорноморського басейну, у тому числі й України, ускладнює можливості держав на шляху їхнього довгострокового розвитку.

Про це йдеться у Спеціальній доповіді ЮНЕСКО з науки до 2030 року.

«Розвиток частини країн Чорноморського басейну страждає від порушення їхньої територіальної цілісності, що суттєво ускладнює їхню здатність зосередитися на довгостроковому розвитку», – зазначили автори документу.

За їхніми словами, ці країни мимоволі несуть «тавро під назвою «заморожений конфлікт», яке фактично ускладнює повернення національного контролю над втраченими територіями».

Крім Нагірного Карабаху, Придністров’я, Абхазії і Південної Осетії, окремо у доповіді згадуються українські Крим і частина Донбасу, окуповані Росією. У доповіді також наголошується, що з 2014 року Європейський Союз, США і низка інших країн ввели санкції проти РФ, яку звинувачують у сприянні сепаратизму в Україні.

Упорядники доповіді також нагадали, що напруженість з Російською Федерацією з’явилися у 2013 році після того, як Грузія, Молдова та Україна оголосила про свій намір укласти угоди про асоціацію з ЄС для зміцнення політичних зв’язків та поглиблення економічної інтеграції.

Нагадаємо, що у Парижі сьогодні у рамках 38-ї Генеральної конференції ЮНЕСКО презентовано Спеціальну доповідь з науки до 2030 року. Фахівці організації підготували об’єднаний аналіз розвитку науки та освіти на 820 сторінках. Упорядники доповіді включили Україну до групи країн Чорноморського басейну разом з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією, Молдовою та Туреччиною, передає «Укрінформ».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 17:37 :01