Новини » Львів 10 листопада, 2015, 9:06
Помер провідник Старосамбірського Конгресу українських націоналістів Володимир Васюта

Громадськість Старого Самбора та сіл району Львівської області провела в останню земну дорогу Володимира Володимировича Васюту – багаторічного голову районної організації Конгресу українських націоналістів, полум’яного патріота, політичного в’язня радянських концтаборів, незламного борця за незалежність України.

Його серце перестало битись на 82 році життя.

Про це сьогодні, 10 листопада, повідомив кореспондент IA ZIK.

31 жовтня Володимир Васюта відсвяткував свій 81 рік народження. Все свідоме життя він присвятив боротьбі з комуністичним тоталітарним режимом. За його плечима своєрідні університети  політичного ворога більшовизму, роки поневірянь у мордовських таборах, величезний досвід підпільної роботи в умовах постійного нагляду КДБ  та сексотів.

За щиру любов до України довелося відбувати покарання з відомим композитором Василем Барвінським та українським поетом Леонідом Дністровим. У неволі перетиналися шляхи з патріархом УГКЦ Йосипом Сліпим. За колючим дротом та у бараках близькими друзями Володимира Васюти були незламні оунівці Іван Боцян, Микола Гаврик, Володимир Скиба та світлої пам’яті Михайло Вітер і Йосип Голубець.

Володимир Васюта брав участь у всіх протестах, тому здобув славу непокірного в’язня, за що не раз був покараний. Але не шкодував за тими невольничими роками, бо отримав, як ділився під час масових заходів та зістрічей з молоддю, таку науку, яку на свободі не здобудеш. Це був період гартування духу та утвердження на все життя.

Довідка ІА ZIK.

Цікаво, що народився Володимир Васюта у селі з промовистою назвою Воля, у патріотичній родині, де понад усе цінувалося українське слово та плекалася національна свідомість.

Вийшов на свободу 1960 року. Працював на різних посадах у колгоспах, радгоспах. З дружиною виховав трьох дочок. Став активним громадським діячем Прикарпаття, здобув авторитет та повагу. Без його участі не обходився жодний національно-патріотичний захід.

Був депутатом Старосамбірської районної ради кількох скликань. З його ініціативи у Старому Самборі спорудили пам’ятник Провіднику ОУН Степану Бандері.

Складним життям та несхитною націоналістичною позицією Володимир Васюта вписав свою сторінку в минулу та сучасну історію Старосамбірщини.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:32 :53