Новини » Події 8 листопада, 2015, 0:07
Російський найманець розповів про активізацію вербування бойовиків Донбасу у Сирію

Підтверджується інформація про активне вербування російськими структурами бойовиків на Донбасі для перекидання в Сирію.

Про це повідомляє портал «Главное» посилаючись на «Фейсбук» найманця з Санкт-Петербурга Олександра Жучковского.

Він каже, що за різними даними з Донбасу в Сирію відправили від 700 до 1000 чоловік.

«Робота з агітації і вербування ополченців ведеться масштабна і системна. Наскільки мені відомо, воювати в Сирію з Донбасу виїхало вже до 700 осіб, а деякі кажуть що вже більше тисячі (причому це далеко не найгірші бійці). Чітко видно, що набір добровольців йде організовано і централізовано, по лінії спецслужб.

Є люди з так званих кураторів, які відповідають за набір людей, і є агітатори, які їздять по підрозділам і спілкуються з командирами і бійцями. Щоб схилити їх до «відрядження» у Сирію, обіцяють видачу російського громадянства, пристойні зарплати (цифри варіюються, залежно від підготовки та кваліфікації, від 90 до 250 тис.), і переконують, що «тут більше робити нічого, на Донбасі війна закінчилася, зараз за інтереси Росії борються в Сирії» і т. п.

Ідейні та розумні бійці вербуванні не піддаються, тому що вже знають ціну таким обіцянкам, бачать своїми очима, що війна тут не закінчилася. І до речі, ті ж самі інтереси Росії захищають, про що їм цілий рік говорили «замполіти».

Однак, прості хлопці – дезорієнтовані, виснажені нескінченним очікуванням і нерозумінням ситуації, які страждають від безгрошів’я (а у багатьох сім’ї) і нестачі постачання, – вербуванню піддаються, особливо коли з «вагомими аргументами» приходять «великі люди» з Москви.

Звичайно, відразу погоджуються і в першу чергу їдуть люди з числа «пасіонаріїв війни», що бували в Чечні, Югословії, або на тому ж Близькому Сході. Таких людей в ополченні чимало».

Також найманець каже про участь російських регулярних військ у військовому конфлікті в Сирії і зазначає, за чутками, високі втрати: «Сухопутна операція в Сирії фактично вже давно почалася. Беруть участь у ній, до речі, не тільки добровольці, але і російські військові – не знаю, яка їх чисельність, але мені відомо про кількох офіцерів з ростовських частин, яких туди відрядили в наказовому порядку (оплата гідна – 56$ на добу, крім зарплати 55 тис. у молодшого офіцерського складу).

Про втрати в Сирії впевнено говорити не можу, тому що там не був, а інформація суперечлива. Чув від різних людей що втрати величезні.

По своїм джерелам, я чув, що до 70% втрат зазнали відправлені в Сирію групи з Новоросійська і Чечні. При цьому кажуть, що у наших дуже погана взаємодія з сирійськими частинами і артилерією.

Активно вербують не тільки донбаських ополченців, але і російських добровольців. Цим доручили займатися зокрема нещодавно створеній організації Бородая – Союзу Добровольців Донбасу.

Після з командирами рівня комбатів спецслужбісти проводили в московських кафе неформальні бесіди з приводу участі в Сирії, і по поверненню на Донбас ці командири вже агітували своїх бійців. Повторюю, бесіди проходили не в державних установах з паперами-підписами, а на неформальних зустрічах в кафе, з усними обіцянками (про ті ж паспорта) від невстановлених осіб, які називають себе співробітниками російських спецслужб. На жаль, для деяких ополченців цього виявляється достатньо, щоб повірити цим людям і того, що вони говорять і обіцяють».

Крім того, бойовик зазначає, що вербування на Донбасі йде не тільки в Сирію, але і на перспективу в Таджикистан і Нагірний Карабах.

Правда, тут же обмовляється, що не чув, щоб когось вже туди відправляли.

«Можливо, робиться заділ на майбутнє», передбачає бойовик. І міркує далі: «Якщо стоїть завдання глобальної дестабілізації і Росію будуть підпалювати з різних кінців, то в Таджикистані і Карабасі звичайно теж палахкотітиме. Також як в Молдавії-Придністров’я, Прибалтиці, на Північному Кавказі».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:35 :40