Новини » Економіка 6 листопада, 2015, 3:40
Цукор в магазинах продають вже по 15 грн, – аналіз цін

За результатами жовтня 2015 серед соціально значущих рослинних продуктів істотно зросли в ціні овочі борщового набору – на 44%, цукор – на 21% і гречка – на 12%.

Про це повідомляє Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), – інформує Сегодня.

У жовтні найвища ціна борщового набору була зафіксована:

у Києві – близько 54 грн/кг,

у Донецькій області – 51,6 грн/кг

в Луганській області – 47,5 грн/кг.

Цибуля зросла у ціні до 11,8 грн/кг (+84% порівняно з кінцем вересня).

Морква – до 11,1 грн/кг (+47%).

Буряк – до 7,3 грн/кг (+41%)

Капуста – до 9,8 грн/кг (+28%).

Картопля – до 5,5 грн/кг (+16%).

«Основними причинами зростання цін на ці продукти є скорочення їх виробництва. Тому подорожчання буде спостерігатися і надалі до наступного сезону», – прогнозують фахівці.

Ще наприкінці вересня Міністерством аграрної політики та продовольства України був оприлюднений прогноз щодо зменшення виробництва овочів в 8,7 млн тонн, що на 10% менше торішнього виробництва. За словами експертів УКАБ, цих обсягів достатньо для забезпечення внутрішнього споживання, проте воно вплинуло на зростання цін.

«До того ж виробники, бажаючи покрити втрати від недоотримання врожаю та забезпечити прибутковість в умовах зростання виробничих витрат, поки що більш активно стримують продажу овочів у порівнянні з минулими сезонами», – зазначають в УКАБ.

Ціна цукру на прилавках магазинів в середньому досягає вже 15,1 грн/кг (+ 21% до кінця минулого місяця і +78% до аналогічної дати минулого року). Найдорожче цукор продають у Донецькій області (16,2 грн/кг), а найдешевше – у Вінницькій (14,4 грн/кг).

«Причиною його подорожчання також є зменшення виробництва на 40% за підсумками 2015 року», – пояснюють експерти.

Ціна на гречку в середньому по країні сформувалася на рівні 23,5 грн/кг (+12% до кінця минулого місяця і +180% до аналогічної дати минулого року).

Згідно з офіційними даними про хід польових робіт, станом на початок листопада вже зібрано понад 140 тис. тонн зерна гречки, що незначно перевищує показники валового збору минулого року, проте перехідні запаси є низькими, що і буде стимулювати подальше зростання цін. Дорожче крупа реалізовувалася в Донецькій області (25 грн/кг), найдешевше – у Львівській області (22,1 грн/кг).

Як повідомлялося, ціни на хліб теж зростатимуть. Такий прогноз дав експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко. За його словами, обсяги врожаю зернових в Україні жодним чином не вплинуть на вартість хліба.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 04:43 :01