четвер, 5 листопада, 2015, 19:10 Регіони
В ОДА заявили про безпідставність звинувачень «Волинської газети»

У Волинській ОДА стверджують, що виконують взяті на себе зобов’язання як співзасновника «Волинської газети».

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної роботи ОДА.

В ОДА прореагували на сьогоднішню скандальну передовицю «Волинської газети». Як ідеться у повідомленні, 14 квітня між відділом інформаційної політики та «Волинською газетою» було укладено договір про співпрацю на 44,5 тисячі гривень.

«Здавалося б, остаточно визначилися і з форматом співпраці: є замовник, є виконавець, але жодних «темників». До слова, планувалося також інформувати волинську громаду про соціально-економічні та суспільно-політичні події, результати реалізації реформ тощо, випускаючи тематичні додатки окремим тиражем»,  зазначають в ОДА.

Окрім того, стверджують чиновники, «Волинська газета» отримала ще 150 тис. грн дотації з обласного бюджету.

«Разом із тим, суттєве здорожчання газетного паперу та послуг друку, не могло не вплинути на фінансове становище «Волинської газети», зрештою, як і всіх інших друкованих видань. Тому, зважаючи на нарікання головного редактора й будучи зацікавленою у подальшому виході газети, облдержадміністрація виявила ініціативу ретельно вивчити стан справ та спільно з іншими співзасновниками видання напрацювати механізм підтримки газети. Зрозуміло, що без установчих та фінансових документів, не можливо фахово зробити жодні розрахунки. Саме тому, облдержадміністрація й звернулася до редакції із проханням надати копії установчого договору та статуту. Аби отримати відповідні документи співзасновнику «Волинської газети»,  довелося кілька разів письмово звертатися до керівництва видання. У відповідь отримали не лише папери, а й шквал звинувачень, буцімто облдержадміністрація як співзасновник  злісно нехтує виконанням, узятих на себе зобов’язань», – переконують в ОДА.

Окрім того, газета не має проблем із транспортом, зокрема, володіє двома авто, забезпечена також і приміщенням, котре передане рішенням сесії обласної ради на баланс у користування редакції безкоштовно.

У відділі інформаційної політики ОДА стверджують, що також не з першого разу відповіла «Волинська газета» й на вимогу облдержадміністрації надати співзасновникові фінансовий звіт діяльності за підсумками 6-ти місяців 2015-го та 2014-го та 2013 років.

«А у відповідь на прохання подати пропозиції щодо формування бюджету редакції на наступний рік від трудового колективу та третього співзасновника – Благодійного фонду «Останній солдат», головний редактор офіційно написав: «Пропонуємо на 2016 – 2019 рр. (за умови присутності обласної державної адміністрації серед співзасновників) передбачити економічну підтримку «Волинської газети» у розмірі 150 тис. грн щороку. Це складатиме 7% від загального обсягу запланованих надходжень. Решту забезпечить колектив редакції за умови досягнення тиражу передплати видання на рівні 7000 примірників у 2016 році». При цьому пропозицій від благодійного фонду не надійшло взагалі», – йдеться у повідомленні.

В ОДА заявили: «5 листопада 2015 року відділ інформаційної політики облдержадміністрації спрямував до редакції лист, яким повідомили про розірвання в односторонньому порядку договору про співпрацю. Відтак, ті 36 тис. 500 грн, які ще не використали, облдержадміністрація спрямує на інформування волинської громади, але за посередництвом іншого видання. Окрім того, враховуючи бажання колективу «Волинської газети» долучитися до процесу роздержавлення, а відтак позбутися тягаря у вигляді виконавчої влади серед співзасновників, облдержадміністрація залишає за собою право вийти зі співзасновників».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 05:31 :56