Новини » Львів 5 листопада, 2015, 15:12
Щотижневі зустрічі в книгарні «Є»: львівські підлітки обговорили «Огненне коло» Багряного
У львівській книгарні «Є» провели зустріч для підлітків – обговорили твори Івана Багряного. Фото: Наталія Манзуренко
У львівській книгарні «Є» провели зустріч для підлітків – обговорили твори Івана Багряного. Фото: Наталія Манзуренко

У львівській книгарні «Є» Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва і «Пласт» провели зустріч для підлітків – обговорили твори Івана Багряного. Такі зустрічі проходять щотижня.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK

«Коло книжки» – це зустрічі для підлітків, на яких обговорюють українську літературу. Темою останньої зустрічі було обговорення творчості Івана Багряного та обговорення його книги «Огненне коло», яку презентувало видавництва «Знання».

На подію завітав головний редактор львівської філії видавництва «Знання» Мирон Іваник та розповів про актуальні проблеми української книги: «Читання якісних текстів є важливим для підлітків, є інструментом самовдосконалення. У наш час, перенасичений кількістю інформації, читання якісних текстів підлітками дозволить їм у майбутньому відсіювати неякісні. Часто батьки купують книгу як «хабар», щоб відкупитися від дітей. Такі книги залишаються недочитаними. А батьки повинні мати бажання дочитати з дитиною книгу до кінця, щоб був ефект. Недочитані книги не відкладають в голові нічого, дітям стає нецікаво. У дітей є безліч сучасних інтриг: гаджети, планшети, які конкурують з книгою. І потрібно пояснити батькам: купіть не вісім, а одну книгу. Треба зацікавити і показати, що читати – це круто. Ось тоді буде ефект у розвитку дитини».

Також Мирон Іваник зауважив: «Сьогодні не лише зменшується попит на українську книгу, а і серед видавців (на фоні зубожіння еліти) існує боротьба за усвідомлене рішення людини придбати якісну книгу».


У львівській книгарні «Є» провели зустріч для підлітків – обговорили твори Івана Багряного. Фото: Наталія Манзуренко

Голова Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Уляна Баран розповіла: ««Коло книги» було організоване пластуном Мирославом Вовком, його ініціативу підтримали друзі. Було проведено опитування серед підлітків, і результат був невтішний. Виявилося, що діти не читають, не відвідують книжкового форуму, основна частина названих книг – книги із шкільної програми, виняток – зарубіжна література. У опитуванні взяло участь близько 2 тис. підлітків, анкети можна побачити на сайті центру. Постало питання: що можна зробити, щоб змінити ситуацію, та як залучити підлітків до читання. Мирослав Вовк звернувся до книгарні «Є» з ініціативою проведення зустрічей для обговорення української літератури. «Коло книги» створене підлітками для підлітків. Учасники самі обирають теми для обговорення, ніхто не нав’язує їм смаки».

Керівник «Кола книги» та арт-менеджер книгарні «Є» Анастасія Левкова зазначила: «Діти сказали, що література, яка видається спеціально для підлітків, їм нецікава, вони читають дорослі книги. Тому учасники самі обирають тему кожної зустрічі. А найкращим підлітковим автором є Еріх Марія Ремарк».

Нагадаємо, зустрічі відбуваються щосереди о 18.00 в книгарні «Є» на проспекті Свободи, 7.

Наталія Манзуренко, IA ZIK

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 06:28 :32