Новини » Львів 3 листопада, 2015, 13:42
Жителів Львівщини закликають перевірити рівень цукор у крові
Визначення рівня цукру в крові. Фото: zabolel.net
Визначення рівня цукру в крові. Фото: zabolel.net

З 2 по 16 листопада у Львівській області проходять Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету. Лікарі закликають мешканців Львівщини визначити рівень цукру в крові, пройшовши обстеження у поліклініках за місцем проживання.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

За даними ВООЗ, в економічно розвинутих країнах світу до 4-6% населення хворіє на цукровий діабет. В Європі питома вага таких хворих становить близько 4%.

Визначаючи загрозу, яку становить для людства цукровий діабет, Генеральна Асамблея ООН прийняла 20 грудня 2006 року Резолюцію про цукровий діабет, відповідно до якої витрати, пов’язані з наданням медичної допомоги хворим, оцінюються більш як у 2-3% загальних видатків з охорони здоров’я; майже 80% припадає на лікування ускладнень, 20% – на закупівлю цукрознижувальних препаратів і засобів контролю.

За даними Міжнародної діабетичної федерації, вартість лікування одного хворого хоча б з одним хронічним ускладненням становить в середньому від 6 до 18 тисяч доларів США на рік.

В Україні на 1 січня 2015 року зареєстровано 1 487 150 хворих на цукровий діабет (2,9% чисельності населення). Проте кількість людей з недіагностованою патологією є вищою у 3-4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.

Відповідно до світової статистики, кожні 13-15 років кількість хворих на цукровий діабет подвоюється. Переважно це стосується кількості хворих на цукровий діабет II типу.

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології Юрія Вендзиловича, станом на 1 жовтня 2015 року у Львівській області налічується 63 511 осіб, хворих на цукровий діабет. З них понад 32 тисячі осіб отримує таблетовані цукрознижуючі препарати, 10,8 тис. (з яких 606 дітей) потребують постійної замісної терапії інсуліном. Очікувана кількість хворих на цукровий діабет до кінця 2015 року – понад 65 тисяч осіб.

У результаті проведення акції створюються умови для зниження рівня захворюваності насе­лення на цукровий діабет; поліпшення надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на цукровий діабет і, відповідно, покращення якості та тривалості життя; зменшення кількості ускладнень, що виникли внаслідок захворювань на цукровий діабет (сліпота, ампутація кінцівок, хронічна ниркова недостатність), відповідно і витрат на їх лікування та соціальне забезпечення; створення умов для збереження працездатності та поліп­шення умов лікування хворих на цукровий діабет, збільшення тривалості життя, зменшення їх інвалідизації, що неминуче знизить об’єми соціальних виплат таким хворим; проведення навчання з самоконтролю хворих на діабет з тим, щоб зменшити час і, відповідно, витрати на їх перебування в стаціонарі у 2-3 рази; забезпечення раннього виявлення цукрового діабету дозволить зменшити витрати на лікування його ускладнень у віддаленій перспективі.

Акція спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів що­до захворюваності населення Львівської області на цукровий діабет.

Протягом Днів профілактики та раннього виявлення цукрового діабету, проведених у листопаді 2014 року, було обстежено 42611 осіб, виявлено 575 хворих на цукровий діабет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 00:06 :23