Новини » Світ 3 листопада, 2015, 8:37
Сьогодні в Парижі відкривається сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО
Сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО. Фото: ZIK/EPA/BALAZS MOHAI
Сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО. Фото: ZIK/EPA/BALAZS MOHAI

Засідання Генеральної конференції, керівного органу ЮНЕСКО, яка об’єднує 195 держав-членів Організації, відкриється 3 листопада у Парижі.

Робота конференції, яка ухвалить основні програми діяльності організації, триватиме до 18 листопада.

«Під час Генеральної конференції ЮНЕСКО учасники затвердять основні програми діяльності організації на найближчі два роки та узгодять питання щодо її фінансування та управління», – із посиланням на  прес-службу ЮНЕСКО повідомляє Укрінформ.

У рамках сесії з нагоди відзначення 70-річчя Організації у паризькій штаб-квартирі ЮНЕСКО 16 і 17 листопада відбудеться Форум лідерів, участь у якому візьме «безпрецедентна кількість глав держав і урядів». Під час першого сесійного засідання з трибуни ЮНЕСКО виступатимуть кронпринц Норвегії Хокон та віце-президент ОАЕ, правитель (емір) емірату Дубай шейх Хамдан ібн Рашид Аль Мактум. З нагоди відзначення 3 листопада міжнародного дня припинення безкарності за злочинини проти журналістів, Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова у рамках Генеральної конференції оприлюднить звіт організації «Глобальні тенденції у свободі висловлювань і розвиток засобів масової інформації».

Близько 70 міністрів освіти обговорюватимуть у рамках роботи ЮНЕСКО нову програму сталого розвитку до 2030 року, затверджену Генеральною Асамблеєю ООН.

У ході сесії Генеральної конференції ЄНЕСКО 195 держав-членів ухвалюватимуть рішення щодо включення в організацію Республіки Косово та острова Монтсеррат у якості члена організації відповідно до рекомендації Виконавчої ради ЮНЕСКО. Крім того у рамках форуму відбудуться численні засідання круглих столів, брифінгів, презентації, нагородження в галузі освіти та науки та інші заходи.

Нагадаємо, що Генеральна конференція ЮНЕСКО визначає основні напрямки діяльності організації. Вона проводиться раз на два роки і приймає програму і бюджет організації на наступний цикл.

Раз на чотири роки Генеральна конференція обирає членів виконавчої ради і призначає генерального директора секретаріату. Генеральна конференція приймає також середньостроковий план на шестирічний період. Керівництво здійснюється президентом конференції, який обирається для кожного скликання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 18:22 :07