Новини » Львів

Митець зі Слов’янська презентував у Львові виставку живопису на ящиках зі зброї

Мистецтво – найміцніша зброя. Гармати відгудуть, а мистецтво існуватиме, щоб не забували, – зазначив доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало на відкритті виставки живопису слов’янського художника Володимира Трутка у Львові. Представлені твори стосуються воєнних події у рідному місті художника та відкривають новаторський напрямок сучасного мистецтва.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

У межах волонтерської акції «Братання із Сходу на Захід» художник Володимир Трутко презентував персональну виставку «Палітра, обпалена війною», котра розповідає про воєнні події у Слов’янську 2014 року. Твори, які представлені на виставці, відображають жахливі епізоди війни. Кожен твір – це прояв відношення автора до тих подій. Художник проявив не лише духовне бачення, але й творче оригінальне втілення побаченого.

«Виставка особлива свою емоційною рискою. Як дитячі малюнки мають значення для вояків, так само для нас мають значення ці дошки. Дошки, котрі несуть пам’ять та дух війни на генетичному рівні», – прокоментував український мистецтвознавець Ярослав Кравченко.

Тло, на якому творить художник, – це ящики для боєприпасів, дошки, котрі не згинули на війні, а стали картинами. Митець зазначив: «Вояки прийшли, попросили написати їм ікону. Написав, подарував. Потім подивився на ящики для зброї, які нагадали традиційні дошки для ікон зі шпугами».

Володимир Трутко виступає за єднання українського мистецтва Сходу та Заходу України і висловив свою громадянську позицію за допомогою фарб та пензля. На виставці контрастують роботи довоєнного та воєнного періоду. Твори, які були створені під час початку окупації Слов’янська, несуть важке емоційне навантаження, трагічність. Для створення картин автор використав не лише фарби, а і гільзи та осколки снарядів. Для сучасного мистецтва – це новий жанр, нова тематика, котра має, окрім мистецької ваги, велику соціальну значущість.

Присутній на виставці політик, боєць легіону «Свободи» Руслан Кошулинський, котрий був на передовій, розповів про власний досвід та наголосив на відвазі митця: «Шана людині, котра не побоялася відкрито виступити за єднання українського мистецтва».

Всього на виставці представлено понад 20 картин. Виставку експонуватимуть у музеї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 28) до 16 листопада.

 

Loading...