Новини » Події 2 листопада, 2015, 1:12
Вчені вперше побачили відблиски іншого Всесвіту

Вчені, можливо, вперше помітили відблиски іншого всесвіту, яка колись стикалася з нашою. Такий попередній висновок, зроблений командою дослідників під керівництвом Ранги-Рама Чарі з каліфорнійського центру обробки даних з телескопу «Планк» Європейського космічного агентства.

Завіса на краю Всесвіту може «мерехтіти», натякаючи на те, що перебуває за лаштунками, – повідомляє New Sciencist.

Озброївшись докладною картою космічного мікрохвильового фону – або реліктового випромінювання, яке є одним з основних доказів теорії Великого вибуху, – Чарі відкрив загадкове світіння, яке може бути пов’язано з витоком матерії з сусіднього всесвіту в нашу.

У відповідності з сучасними космологічними теоріями наш Всесвіт може бути лише однією «бульбашкою» з безлічі подібних.

Такий мультивсесвіт може бути наслідком космічної інфляції. Згідно цієї теорії ранній Всесвіт експоненціально розширювалася в частки секунди після Великого вибуху. Одного разу почавшись, інфляція ніколи не припиняється, так що множинність всесвітів видається майже неминучою.

На жаль, дізнатися про існування інших всесвітів, якщо вони є, практично нереально. «Бульбашки» постійно віддаляються один від одного, а світ рухається занадто повільно, щоб досягти «сусіда». Проте, якщо два міхура на початку стикалися перш, ніж простір розширився і відштовхнув їх назавжди, вони могли залишити відбитки один у одного.

Доктор Чарі каже, що помічені їм сигнали свідчать про те, що інший всесвіт заснований на інших фізичних законах – відношення елементарних частинок баріонів до фотонів у тому всесвіту в десять разів більше, ніж у нас. У ході свого дослідження Чари використовував модель космічного мікрохвильового фону і виділив його з зроблених «Планком» фотографій всього неба.

Потім він вилучив зі знімків сигнали від зірок, газу й пилу. Після всього цього на карті повинно було залишитися тільки зображення реліктового шуму. Однак крім нього Чари виявив там розкидані плями, які виглядають в 4500 разів яскравіше, ніж передбачає теорія.

Вчені припускають, що це світіння прийшло з епохи в еволюції Всесвіту, відомої як рекомбінація. Після Великого вибуху Всесвіт поступово охолоджувався і через 379 000 років став досить холодним, щоб сповільнені електрони отримали можливість з’єднуватися із сповільненими протонами (ядрами водню) і альфа-частинок (ядер гелію), утворюючи атоми (цей процес називається рекомбінацією).

Зі стану плазми, непрозорого для більшої частини електромагнітного випромінювання, матерія перейшла в газоподібний стан. Теплове випромінювання тієї епохи ми можемо безпосередньо спостерігати у вигляді реліктового випромінювання.

Реліктове випромінювання має характерний спектр кольору, тому аномалії на його тлі можуть бути легко помічені. Ось ці незвично яскраві плями і можуть бути слідами, залишеними нам всесвіту з більш високою щільністю баріонів, каже вчений, слова якого наводить New Sciencist.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:36 :52