Новини » Львів 30 жовтня, 2015, 15:47
Зону ЮНЕСКО у Львові розрили без відома управління охорони історичної спадщини
Роботи з реконструкції площі Святого Юра у Львові. Фото:  Тис Микола/ZIK
Роботи з реконструкції площі Святого Юра у Львові. Фото: Тис Микола/ZIK

У Львові в зоні ЮНЕСКО, до котрої входить архітектурний комплекс собору святого Юра, провадять будівельні земляні роботи при мурі, що відмежовує монастирські та митрополичі сади.

Про це кореспондента IA ZIK повідомив захисник скверу Святого Юра та лічниці митрополита Шептицького Сергій Леонтьєв.

«Ми кілька днів спостерігаємо за цими роботами й стурбовані тим, що не бачимо ані археологів, які мали б провадити археологічний нагляд, ані відповідальних осіб із пам’яткоохоронних структур, адже це зона ЮНЕСКО. Не зрозуміло, що це за роботи: чи ремонт газогону, чи будівництво узвозу до митрополичих палат, ніде про це інформації не виставлено», – повідомив Сергій Леонтьєв, який є повноважним представником львівської територіальної громади.

«Коли ми вчора прийшли на прийом до очільниці управління охорони історичної спадщини Львівської міськради Лілії Онищенко-Швець, то зрозуміли, що їй нічого не відомо про те, що хтось щось будує чи ремонтує при аркаді митрополичих садів. Але це територія з найвищим пам’яткоохоронним рівнем, адже ця ділянка належить до зона світової спадщини ЮНЕСКО», – підтвердила стурбованість Сергія Леонтьєва архітектор Віра Балаж, зазначивши, що домагатиметься зустрічі із міським головою Львова щодо обговорення питання реконструкції пл. Святого Юра, оскільки мер схиляється до укладення мирової.

Тим часом захисникам скверу на пл. Святого Юра стало відомо про плани ЛМР щодо прокладання нової дороги через сквер за проектом, що його запропонував «Діпрокомунбуд». Цю схему виставив у соцмережах очільник ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.

Окрім того, своєю чергою учасники громадської ініціативи «Врятуй Сквер Святого Юра» мали зустріч із головним архітектором Львова Юліаном Чаплінським, під час якої говорили про відновлення робіт з метою з’єднати вулиці Листопадового Чину та Устияновича, а також відновлення проїзду до НУ «Львівська політехніка». Юліан Чаплінський повідомив, що оновлений проект передбачає прокладання дороги шириною 7,5 м. з боку бібліотеки «Львівської політехніки», яка передбачена суто для руху тролейбусів. Роботи у цій частині повинні розпочатись після розробки та затвердження проекту зі змінами та ознайомлення громади із цим проектом.

Громадська ініціатива «Врятуй Сквер Святого Юра» наполягає на тому, щоб роботи не розпочиналися до того, як всі документи будуть опубліковані, обговорені та затверджені, а також виставлені на будівельному майданчику.

Як виглядає оновлений проект площі Святого Юра, дивіться на фото

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 02:51 :07