Новини » Політика

ВАСУ не зобов’язував поновити соцвиплати на окупованому Донбасі

Фото: glavnoe.ua

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) заперечує необхідність поновлення соціальних виплат на непідконтрольних Україні територіях у Донецькій і Луганській областях після рішення суду про незаконність їхнього припинення Кабінетом міністрів.

Про це журналістам повідомив голова Вищого адмінсуду Олександр Нечитайло і його заступник Михайло Цуркан, пише «Українська правда».

«Це рішення не є шляхом поновлення виплат... З цього приводу більше спекуляцій, ніж дійсно правової оцінки», – заявив Цуркан, зазначивши, що був у складі судової колегії, що виносила зазначене рішення.

З його слів, рішення Вищого адмінсуду всього лише вказує на неправильність формулювання в постанові Кабміну щодо припинення соцвиплат на Донбасі.

Заступник голови Вищого адмінсуду також наголосив, що для рішення цієї проблеми урядом уже були внесені необхідні зміни до Бюджетного кодексу. Крім того, у судовому процесі Міністерство юстиції також визнало некоректність формулювання в постанові Кабміну про припинення соцвиплат.

Цуркан заперечує, що ця ситуація викличе велику кількість позовів проти України в Європейському суді з прав людини. Він наголосив, що громадяни, які проживають на окупованих територіях, не втрачають соцвиплат, і можуть їх одержати на підконтрольних Україні територіях.

У свою чергу, Нечитайло заявив, що жодного тиску на Вищий адмінсуд при розгляді цієї справи не було. «Тиску за цією справою не було. Я хочу також зазначити, що тиску на судову систему як такого не існує», – сказав він.

Голова суду також зазначив, що наразі не існує механізму доставки соцвиплат на окуповані території.

Як відомо, у квітні Київський апеляційний адміністративний суд визнав недійсним рішення Кабінету міністрів про здійснення соціальних виплат у Донецькій і Луганській областях тільки на контрольованих українською владою територіях.

Loading...