Новини » Політика 26 жовтня, 2015, 15:14
Найбільше проблем на місцевих виборах було з бюлетенями, – КВУ

Головною проблемою місцевих виборів, за оцінкою Комітету виборців України, були виборчі бюлетені.

Найчастіше cпостерігачі фіксували помилками у бюлетенях, їх невчасну доставку на виборчі дільниці та невідповідності кількості бюлетенів з кількістю виборців. За даними КВУ, такі проблеми були  у всіх без винятку регіонах.

 «Насправді нестача бюлетенів була присутня найбільше у двох містах – Маріуполі та Красноармійську, на окремих дільницях не вистачало близько 100-200 бюлетенів, при загальній кількості у понад 1000 виборців. Це пояснювали тим, що явка виборців очікувалася меншою», – розповів Святослав Пікуль керівник юридичного відділу КВУ.

Відтак, для забезпечення прозорості у другому турі виборів, Комітет рекомендує запровадити централізований друк бюлетенів.

«Надзвичайно важливо, щоб в очах громадськості та інших суб’єктів виборчого процесу не було недовіри до бюлетенів і сумнівів у тому, що бюлетені використовують, як виборчу технологію. На нашу думку, централізований друк бюлетенів із передбачуваними системами захисту дозволить більш якісно провести вибори у другому турі», – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Окрім проблем з бюлетенями, спостерігачі КВУ фіксували випадки несвоєчасного відкриття виборчих дільниць, брак кабінок для голосування, відсутність бланків протоколів для підрахунку голосів на момент початку голосування, часткове заповнення протоколів і контрольних талонів до завершення голосування, вкидання контрольних аркушів до урни для голосування без печаток. «Новацію» у процес голосування цьогоріч внесли і члени деяких виборчих комісій, які виставляли таблички про обідню перерву.

Загалом КВУ зафіксував понад 1,5 тисячі порушень.  Оскільки, понад 70% з них мали технічний та процедурний характер, Комітет визнав місцеві вибори чесними і демократичними.

Усі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:29 :39