Новини » Політика

Міжнародні спостерігачі визнали, що ці вибори в Україні були спокійнішими, ніж парламентські

Прес-конференція на тему: «Звіт Міжнародної місії медіаспостереження з Республіки Польща на місцевих виборах-2015». Фото: facebook.com/pressclublviv

Вибори в Україні, що відбулися 25 жовтня, проходили без великих порушень, вони були спокійнішими, ніж парламентські чи президентські вибори.

Про це сьогодні під час прес-конференції, що проходила у Львові, розповів Пйотр Нізьол з Польщі, який є президентом фонду, що організовує волонтерів-спостерігачів на виборах в Україні від 2010 року.

Цього року вони на виборах в Україні вибрали для спостереження дві області – Львівську і Одеську.

Для проведення моніторингу виборів, що проходили в Україні 25 жовтня, місію медіа-спостереження з Польщі запросила Всеукраїнська громадська організація «Ліга права».

Загалом спостерігачів з Польщі було 13. Разом з представниками ГО «Ліга права» вони працювали у Львівській області (три групи), в Одеській (чотири групи).

Групи незалежних міжнародних спостерігачів відвідали загалом близько 90 виборчих комісій, де збирали інформацію про те, що відбувалося під час голосування. Вони мали можливість з кожним порозмовляти про проблеми, які могли статися на виборах.

За словами Пйотра Нізьола, місцеві вибори були дуже спокійними, спостерігачі фіксували такі стандартні речі, як входження до кабінок для голосування по двоє осіб, голосування без паспортів. На одній дільниці зникла печатка голови комісії.

«Ці вибори були спокійнішими, ніж парламентські чи президентські вибори», – зазначив Пйотр Нізьол. Тому не можна сказати, що міжнародна місія спостерігачів виявила на місцевих виборах в Україні якісь грубі порушення.

Пйотр Нізьол також поділився думками про перебіг виборів у Польщі. Зокрема, він зазначив, що на парламентських виборах у Польщі перемагає партія «Право і справедливість», що означає для партії можливість незалежного самоурядування без коаліції. «Це значить, що партія зможе повністю реалізувати свою програму змін в Польщі. Партія «Громадянська платформа» за 8 років свого правління була покарана виборцями», – сказав Пйотр.

Він зауважив, що партія «Право і справедливість» (ПІС) є більш проукраїнською, ніж було за часів «Громадянської платформи». «ПіС» буде гостріше реагувати на безпеку країни, зокрема, на російську агресію в Україні. На думку Пйотра Нізьола, погляди поляків на Україну змінюються завдяки самій Україні. «Нам треба продовжувати обговорювати болісні теми, прийняти те, що було, і йти далі», – сказав він.

Loading...