Новини » Львів 25 жовтня, 2015, 20:01
У Червонограді на Львівщині масові випадки плутанини з бюлетенями, – КВУ

Комітет виборців України зафіксував на Львівщині низку порушень, які, в основному пов’язані з некомпетентністю і неуважністю членів виборчих комісій.

Про це на брифінгу повідомила голова правління ЛГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук. Вона розповіла про порушення, які були помічені на виборах станом на 18.20.

«У містах Червоноград, Стрий і в селі Давидів поблизу Львова відбуваються випадки, коли бюлетені з одного виборчого округу знаходяться на іншому окрузі. На жаль, у Червонограді такі випадки є масовими. Про масштаби цього порушення можна буде робити висновки під час підрахунку голосів у конкретному виборчому окрузі. Тоді можна буде сказати, чи впливає це на підрахунок голосів», – зазначила Саврук.

За її словами, усе буде залежати від масштабів порушень і того, коли була виявлена ця ситуація. «Ми знаємо, що у Стрию плутанина з округами була виявлена значно раніше – вранці, тоді було встановлено якийсь порядок і надалі процес відбувався так, як має бути. Якщо ж ця ситуація у Червонограді була масовою і перевищує 5-10%, то це може вплинути на волевиявлення і, очевидно, на встановлення результатів… Міська комісія має норму: якщо понад 5% неправильних бюлетенів, то на цій дільниці просто не буде встановлено результатів голосування», – сказала вона.

Окрім того, Саврук повідомила, що були зафіксовані великі черги у Дрогобичі і в деяких інших містах. «Це пов’язано з тим, що для виборця є новою форма виборчого бюлетеня і немає на дільницях інформаційних плакатів по те, як має виглядати бюлетень і як має голосувати виборець. Це є, по-перше, порушенням законодавства, адже такі інформаційні плакати мали би бути присутні а виборчих дільницях. І це так само є наслідком того, що виборчий закон змінився безпосередньо перед початком процедури виборів і виборчої кампанії», – зазначила вона.

Голова львівського КВУ розповіла, що були зафіксовані й деякі курйозні випадки. Так, у селі Зимна Вода Пустомитівського району на дільниці № 460907 одна з виборців, яка була в стані алкогольного сп’яніння, зчинила конфлікт, після чого кинула бюлетені на підлогу і покинула приміщення дільниці.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 00:54 :22