Новини » Львів 23 жовтня, 2015, 13:57
У Львові презентували Міжнародну премію Івана Франка

Сьогодні, 23 жовтня, у Львівському національному університеті ім. Івана Франка відбулася презентація Міжнародної премії ім. Івана Франка.

Як розповів на презентації голова правління фонду Івана Франка Роланд Франко, мета організації – популяризувати та сприяти всеохоплюючому вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка, спонукати учених з рідних країн світу до проведення активних гуманітарних досліджень у галузі суспільних наук та україніки.

«Ми створили Міжнародний фонд для популяризації Франка не тільки в Україні, але й у світі. Уже з 1 лютого наступного року ми готові приймати наукові роботи для розгляду. Крім того, 2016 рік є ювілейною річницею: 160-а річниці з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка»,- розповів внук Івана Яковича, передає Міжнародний фонд ім. Івана Франка.

Міжнародне журі буде сформоване з вітчизняних та зарубіжних вчених, які обиратимуть лауреатів в двох номінаціях – за визначний особистий внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук та за вагомий внесок у розвиток україністики.

На здобуття Міжнародної премії Івана Франка можуть претендувати науковці з усіх країн світу, які працюють в галузі суспільних наук та україніки.

Член правління фонду Віталій Шевченко відзначив необхідність підняття престижу імені Івана Франка, бо творчість Великого Каменяра є найкращим мультинауковим спадком, який дає нам можливість по-іншому представити Україну у світі.

Директор фонду Ігор Курус запевнив, що дирекція робить усе, щоб забезпечити високий рівень конкуренції та безсумнівного переможця премії. Тому усі необхідні процедури є відкритими з використанням найкращого міжнародного досвіду. Водночас, рівень конкуренції можна забезпечити не лише чесним і прозорим відбором, а й розміром премії, який формуватиме її престиж. «Ми розуміємо, що країна перебуває у стані війни і усі ресурси спрямовуються на виживання, проте навіть у такі часи не потрібно забувати про ідеали державотворення. Пізнавати Івана Франка означає пізнавати себе, своє минуле і своє майбутнє. Іван Франко – це найкращий фронтмен просування позитивного іміджу про Україну у світі» – зазначив директор Фонду.

Також Ігор Курус повідомив, що преміальний фонд формується за рахунок благодійних внесків прихильників наукової спадщини Івана Франка.

У свою чергу, член Правління Фонду, доктор філологічних наук, професор, проректор Львівського національного університету ім. І.Франка Ярослав Гарасим зауважив, що визначення найкращих сучасних досліджень з україністики та соціально-гуманітарних наук та присудження їхнім авторам Міжнародної премії ім. Івана Франка має сповнити заповіт великого генія українства – «служити інтересам мого рідного народу та загальнолюдським поступовим, гуманним ідеям».

Міжнародний фонд Івана Франка – недержавна благодійна організація. Діяльність Фонду спрямована на підтримку розвитку україніки та суспільних наук, просування та популяризація наукового та творчого доробку Івана Франка. Першочерговим і основним завданням Фонду є заснування та реалізація Міжнародної Премії Івана Франка та сприяння її світовому визнанню.

Міжнародна премія Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україніки.

Премія започаткована Міжнародним фондом І.Франка, який було створено у червні 2015 року за ініціативи внука Великого Каменяра – Роланда Франка.

До Правління Фонду увійшли як українські так і зарубіжні вчені з Лондона, Відня, Мюнхена, Варшави і Седльця.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:52 :13