Новини » Львів 22 жовтня, 2015, 18:15
Пам'ятку архітектури у центрі Львова продали за ціною підвального приміщення, – «Брат за брата»

Площа Ринок У Львові – один з найкрасивіших архітектурних ансамблів України. Тут розміщена рекордна кількість ресторанів, щодня – шалений потік туристів, а нерухомість коштує більше, ніж в іспанській Барселоні. Проте бажані квадратні метри, які є пам’яткою архітектури, у Львові примудрилися продати за ціною підвального приміщення.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

У 2011 році львівська міська влада продала пам’ятку архітектури на вулиці Шевська, 1, що є бічною вулицею Площі ринок. Такий продаж власності мав би принести громаді міста значні кошти, які можна витратити на ремонт і будівництво доріг, квартири для містян та програми енергозбереження.

Та вже згодом львівські активісти починають заявляти про значні махінації щодо продажу такого майна.

«Ціни на майно, яке виставляють на продаж у Львові, значно занижується. Заниження відбувається внаслідок необ’єктивної оцінки експертів-оцінювачів. Такі експерти працюють за договором з міською радою. Я вже давно відслідковую ці схеми, тому можу сказати, що такі махінації відбуваються вже протягом останніх 9-ти років», – розповідає голова громадської організації «Солідарність» Анатолій Семенюк.

Натомість місцева влада переконує, що такі угоди щодо продажу комунального майна є дуже вигідними для Львова. Проте незалежні експерти наголошують, що продавати пам’ятки архітектури за заниженими цінами, є відвертим порушенням усіх законів.

«У Львові, порівняно з іншими містами України, нерухомість досить дорога. Ціни зараз стартують від 1 тисячі доларів, тобто 20 тисяч гривень за 1 метр квадратний», – зазначив заступник директора агентства нерухомості Олександр Гордійчук.

Експерт пояснює, що за ті гроші, за які продали приміщення на Шевській, 1, у Львові можна придбати хіба що квадратні метри у віддаленому спальному районі міста чи підвальні площі в центрі Львова.

Відтак, незалежні ріелтори називають ціни на комунальне майно надто заниженими. Натомість експерти, які оцінювали квадратні метри у центрі Львова, переконані в адекватності та відповідності своїх рішень.

«Я є професійним оцінювачем та директором цього підприємства. Оцінкою майна займаюся з 1997 року. Саме з того часу я співпрацюю з Львівською міською радою», – повідомив голова Львівської експертно-консультаційної служби Андрій Сарахманевич.

Саме експерт Андрій Сарахманевич, який є чоловіком сестри мера Львова Андрія Садового, визначив, що пам’ятка архітектури у центрі міста коштує стільки ж, скільки цокольне приміщення. Проте він переконував, що родинні зв’язки ніколи не впливали на його роботу та оцінку комунального майна.

За приблизними підрахунками, незалежно від стану приміщення, 1 квадратний метр комерційної нерухомості у Львові коштує щонайменше 3 тисячі доларів. Тоді як в історичній частині суми можуть коливатися від 4-х до 6 тисяч доларів. Відтак, за курсом 2011 року, будівля на Шевській, 1 мала б коштувати щонайменше 50, а не 7 мільйонів гривень.

Відомий бізнесмен, заклади якого входять до сотні найкращих ресторанів України, є власником чотирьох ресторанів у самому центрі Львова. Вардекс Арзуманян розповідає, що нерухомість у Львові невиправдано дорожча, ніж у Європі.

«За ті ціни на нерухомість, які є у Львові, я можу купити вже готовий ресторан у центрі Європи», – каже Вардкес Арзуманян.

Раніше в приміщенні на вулиці Шевській, 1 був розміщений універмаг. Директор торгового дому, який орендував у будинку приміщення, переконаний, що дороговартісну нерухомість за рекордно дешевою ціною продали підставним особам.

«Власником проданого приміщення на Шевській, 1 є невідома фірма «Сайрус», що зареєстрована на Кіпрі. Тому знайти кінцевого власника, напевно, малоймовірно. Я особисто не маю сумніву, що власником виявиться наш міський голова Садовий Андрій Іванович», – прокоментував колишній орендар приміщення на Шевській, 1 Юрій Локатир.

Розібратися у відвертих махінаціях повинні були б правоохоронні органи. Проте кримінальну справу проти оцінщика Андрія Сарахманевича, який занизив ціни на комунальне майно, так і не довели до кінця. Рік тому колишнього експерта, який є родичем мера міста, майже одразу після арешту відпустили під заставу. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 18:58 :22