Новини » Регіони 22 жовтня, 2015, 13:41
В Ужгороді на кожного кандидата в мери припадає, щонайменше, по одному «двійнику»

В Ужгороді на крісло міського голови претендує рекордна кількість кандидатів – аж 22 особи. Таку цифру фахівці пояснюють просто: на кожного реального кандидата припадає ще й по так званому «клону». Це стара технологія, якою конкуренти намагаються відібрати голоси один в одного.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У кандидата на посаду очільника Ужгорода Володимира Чубірка одразу два однофамільці у передвиборчому списку. Чоловік упевнений, що це робота конкурентів. Мовляв, жоден із них досі не вів суспільно-політичної діяльності.

«Звичайно, цього слід боятися, адже вони справді зуміють забрати частину голосів – помилково хтось може поставити свою «галочку» не там, де треба», – вважає Володимир Чубірко.

Конкурента і однофамільця Володимира – Миколу Чубірка – як політика в Ужгороді і справді не знають. Але чоловік переконує: він не є технічним кандидатом, а балотується задля змін у місті.

«Як це чому я йду? Терпіти вже не можу того, що відбувається в Ужгороді. Навіть у Мукачевому вже видно, що треба йти і міняти владу», – запевняє Микола.

Сам він – мукачівець, на сайті ЦВК зареєстрований як працівник місцевого психоневрологічного інтернату. Масштабної передвиборчої агітації у цього кандидата не було, адже, як і сам пояснює, впевнений у своїй перемозі.

«Мене всі люди знають. Я переконаний, що переможу навіть у першому турі», – каже Микола Чубірка.

Тим часом експерти наголошують: технологія двійників не нова, її часто використовують на виборах.

«Відсоток-півтора може зіграти свою роль. Навіть соціологія показує, що людей на цьому можна піймати», – розповідає політолог Віктор Пащенко.

Та й на попередніх, парламентських виборах ця технологія попила крові у реальних кандидатів. Наприклад, п’ятеро таких «клонів» із прізвищем Ковач відібрали у «справжнього» Ковача п’ять тисяч голосів. Їх кандидатові якраз і забракло для перемоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:35 :56