Новини » Київ

Попри рішення Київради, у столиці зводять багатоповерховий житловий комплекс

Ще півроку тому на київській горі, у мікрорайоні «Пріорка», можна було відпочити, милуючись пейзажами Подолу та Оболоні. Тепер це місце не впізнати – майже десять гектарів землі охопило будівництво нового житлового комплексу. Як це заведено у традиціях українського будівництва, багатоповерховий масив зводять попри рішення Київської міськради та без відповідних дозволів. Принаймні, їх мешканцям мікрорайону ніхто так і не показав.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Будівництво між вулицею Замковецькою та Новомостицькою мешканець приватного сектора мікрорайону «Пріорка» Олександр Мариняк спостерігає із вікон власного дому. Чоловік каже: зведення висоток впритул наблизилось до стін його будинку. Та і це ще не межа. Бо, мовляв, у планах забудовника через його двір прокласти автомагістраль шириною 15 метрів.

«Мій дім одразу йде під удар. Вони хочуть засипати ярок, що біля нього, і вийти на вулицю Ужвій. Як вони будуть виходити, я не розумію. Засиплють половину мого будинку землею?», – обурюється Олександр.

У паніці і сусіди Олександра. Через будівництво на стінах домів з’являються тріщини і навіть затоплює подвір’я. І як доказ показують висновок експертів, у якому йдеться, що на цій ділянці землі не можна зводити висотки.

«Там повсюди глина. Тож вода не може просочитися вниз і все йде людям на городи. Можливо, ця земля і підійде для малоповерхової забудови, якщо поставити спеціальні бетонні загородження, але ж не таке, як там. Тож люди і насторожені», – каже адвокат мешканців мікрорайону «Пріорка» Вадим Луков.

Люди неодноразово вимагали у виконробів документи на будівництво. Ті ж змогли показати лише проектну документацію будинків .

«Я не побачив генерального плану забудови цієї території. Там є план організації робіт – де поставити бакенний кран, де перемістити ґрунти і не більше», – запевняє мешканець приватного сектора Мирослав Сторож.

Та й за рішенням Київської міськради, на цьому місці передбачена лише малоповерхова забудова.

Тим часом заступник директора фірми-забудовника – «Київміськбуду» – Василь Дудурич запевняє, що про рішення Київради вперше чує.

«На жаль, я не знаю, що це за рішення і чого воно стосується. Воно старе – ще з 2009-го року. Я не володію інформацією, чи його хтось скасовував, чи ні», – відказав пан Дудурич.

Та й самі документи на будівництво у «Київміськбуді» не показують, мовляв, компанія – лише замовник робіт. А от земля у приватній власності такого собі обслуговуючого кооперативу індивідуальних забудовників «Новосел». Саме там і радять шукати потрібну документацію.

Та, як зʼясувалось, за офіційною адресою, зазначеною в договорі, жодної компанії немає. Востаннє офіс там винаймали сім років тому. Знайшовши нову адресу орендаторів, виявилось, що там просто контора, що за гроші надає компаніям юридичні адреси. Там же ж і розповіли, що «Новосел» не працюють уже півроку. Виходить, що нема ані компанії, ані документів.

«Ці всі наші сумніви підтверджуються повною відсутністю будь-яких документів. Тож ми розуміємо, що нашим домівкам, нашому спокійному життю просто загрожує знесення», – каже мешканець приватного сектора Валерій.

Тож обурені люди звертаються по допомогу до самого градоначальника – Віталія Кличка.

«Ми всі разом сідаємо і з керівником по містобудуванню та головою «Київміськбуду» і вивчаємо цю проблему. Поки не знайдемо вирішення – ніякого будівництва не буде», – запевнив Кличко.

Тож мер привселюдно обіцяє заморозити будівництво і дає доручення голові Подільського району Валентину Мондриївському організувати зустріч усіх сторін. Та у «Київміськбуді» не практикують масові громадські обговорення і воліють домовлятись із людьми один на один. 

«Із кожним мешканцем мікрорайону були проведені розмови. Можна людям передзвонити і спитати, чи з ними вели розмову і про що домовилися з людьми», – каже Василь Дудурич.

Та самі кияни такими бесідами не надто задоволені.

«Вони почали ходити по будинках із різними пропозиціями. Кажуть, де вам що підмалювати. Не треба нас купувати. Вирішувати треба в рамках закону», – впевнений Мирослав Сторож.

Та й вказівку міського голови Кличка призупинити будівництво чи то не почули, чи то проігнорували, бо зведення висоток «Київміськбудом» у розпалі. Компанія уже навіть продає майбутні квартири: по 12 000 гривень за квадратний метр.

Схоже, і забудовники, і чиновники лише роблять вигляд, що людей слухають, а як результат – не чують. Та що казати, якщо і мер за кілька тижнів свою обіцянку громаді забув. Коли до нього знову ж звернулися із цим питанням, мер, наче й з людьми не зустрічався.

«Я не можу знати кожен будинок і скільки в тому будинку поверхів. Ми маємо проблеми і ці проблеми дісталися нам у спадок», – відрубав Віталій Кличко.

Loading...