Новини » Політика

До кінця року відбудеться ще дві зустрічі Порошенка і Дуди, – посол

Президент України Петро Порошенко і його польський колега Анджей Дуда. Фото: АПУ/Facebook

До кінця року відбудеться ще дві зустрічі президентів України й Польщі Петра Порошенка і Анджея Дуди.

Про це в інтерв’ю «Укрінформу» заявив посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця.

За його словами, одна з цих зустрічей має відбутися у багатосторонньому форматі, і вона має бути направлена на розвиток регіональної співпраці, в тому числі з «Вишеградською четвіркою».

«А друга зустріч – це має бути візит президента Дуди в Україну. Дату також ще не узгоджено, ми працюємо над цим», – зазначив посол.

Дещиця також повідомив, що за останній рік вдалося налагодити доволі інтенсивний діалог між президентами і парламентами, активну співпрацю на рівні громадянського суспільства й органів місцевого самоврядування обох країн.

«А щодо конкретних результатів – це підписання двох важливих угод: про надання Польщею кредиту (100 млн євро, – ред.), який Україна планує використати на модернізацію інфраструктури на кордоні, і про створення Ради обміну молоддю. Ми також працюємо над оновленням угоди про співпрацю між міністерствами культури, а також над низкою інших важливих документів», – додав він.

За словами дипломата, розпочата Росією війна ускладнила економічну співпрацю України і Польщі. І аби подолати негативні тренди, треба зупинити російську агресію в Україні, адже будь-який бізнесмен, коли вкладає кошти в розвиток підприємництва, враховує фактор безпеки.

«Це правда, що товарообмін між Україною і Польщею дещо знизився. Згідно з нашою статистикою, торік він становив понад 6 мільярдів доларів, а за шість місяців цього року – понад 2 млрд. Утім, в українсько-польській торговельно-економічній співпраці з’явився новий напрям: вихід українських підприємств на польський ринок. І це не лише тому, що багато підприємств, які активно працювали в Росії і в нині окупованій Автономній Республіці Крим, шукають нові ринки співпраці і розвитку, а ринок Польщі є найближчим і сприятливим для них. Зараз запрацювала зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, що дає змогу нашим підприємствам виходити на польський ринок і з меншими витратами розпочинати тут свій бізнес. Це є основою для того, щоб змінити напрями розвитку торговельно-економічної співпраці», – зазначив Дещиця.Loading...