Новини » Політика

Мін’юст витратив майже 6 млн грн на послуги юристів, щоб повернути «скіфське золото»

Фото: unian.ua

Міністерство юстиції України 9 жовтня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою Bergh Stoop & Sanders N.V. про закупівлю юридичних послуг за 0,24 млн євро (близько 5,90 млн грн).

Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Згідно з розпорядженням Кабміну, тендер провели за переговорною процедурою, оскільки закупівля юридичних послуг пов’язана із захистом прав та інтересів України.

Bergh Stoop & Sanders N.V. у 2015 році представлятиме Україну у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона (МАП) – археологічного музею Амстердамського університету (Нідерланди). Йдеться про повернення 565 музейних предметів виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі», що експонувалася у МАП.

У 2014 році після окупації півострова Росією музей відмовився продовжити угоду про експонування з Національним музеєм історії України і залишив експонати в себе на зберіганні.

У листопаді того ж року представники Центрального музею Тавріди, Керченського історико-культурний заповіднику, Національного заповіднику «Херсонес Таврійський» та Бахчисарайського історико-культурного заповіднику подали в окружний суд м. Амстердам позов проти МАП про повернення експонатів у окупований Крим.

У квітні 2015 року суд залучив Україну третьою стороною, а влітку фірма Bergh Stoop & Sanders N.V. подала розгорнуту заяву України по суті справи. До 21 жовтня суд чекатиме відповіді кримських музеїв.

Судове засідання відбудеться орієнтовно наприкінці 2015 року, пишуть «Наші гроші».

Loading...