Новини » Події

Ехо Донбасу і Сирії: Росія скочується до необмеженої громадянської війни

Результатом російської агресії проти України та Сирії може бути зростання тероризму всередині країни, а також боротьба колишніх «добровольців» за бізнес, що в кінцевому підсумку робить громадянську війну в РФ все більш імовірною.

Про це пише «Радіо Свобода».

«Путін ризикує зростанням тероризму в середині Росії. Але і з іншого боку, це дає Путіну можливість збільшити контроль над Північним Кавказом і уявити себе російській публіці як сильного лідера, який бореться з тероризмом. Саме боротьба з тероризмом дала Путіну підтримку населення», – зазначає науковий співробітник Вашингтонського інституту близькосхідної політики Анна Борщевська.

У той же час старший науковий співробітник Російської академії народного господарства і державної служби Денис Соколов вважає, що напруга всередині Росії буде рости з падінням економіки, зниженням рівня бюджетного фінансування, а в результаті це призведе до зростання неформальної економіки.

«А із зростанням неформальної економіки зростатиме і роль силового підприємництва. А це та сфера, в якій ті, хто повертається з Сирії, а також колишні бойовики, «ополченці» і добровольці з Донбасу, зійдуться в боротьбі за одні і ті ж ресурси. Складається дуже небезпечна ситуація, коли будь розкол зверху може привести до необмеженої громадянської війни», – підкреслив Соколов.

 

Loading...