Новини » Суспільство 16 жовтня, 2015, 10:10
Папа Франциск на зустрічі з главою УГКЦ: Україна є і завжди буде в моєму серці
Папа Франциск і Глава УГКЦ патріарх Святослав. Фото: ugcc.ua
Папа Франциск і Глава УГКЦ патріарх Святослав. Фото: ugcc.ua

Перебуваючи у Ватикані з офіційним візитом для участі в папському синоді про сім’ю, глава УГКЦ Святослав (Шевчук) 14 жовтня зустрівся з Папою Римським Франциском і вкотре розповів йому про ситуацію в Україні.

Про це повідомляє департамент інформації Української греко-католицької церкви.

Під час розмови Святослав (Шевчук) розповів Папі Франциску про гуманітарну кризу, яку переживає Україна у зв’язку з війною на сході країни. Глава УГКЦ озвучив Папі дані ООН про понад півтора мільйона внутрішньо переміщених людей, які стали жертвами війни на Донбасі. Глава Ватикану запевнив його у молитві та підтримці для відновлення та побудови мирного життя в Україні. «Україна є і завжди буде в моєму серці», ‒ наголосив Папа Франциск.

Окрім цього, предстоятель УГКЦ подякував Папі за проголошення геройських чеснот митрополита Андрея Шептицького. Він зазначив, що «постать митрополита Андрея є неоціненною в житті нашої церкви, а підписання декрету про визнання його геройських чеснот є знаком великої підтримки України збоку Апостольської столиці».

Як повідомив глава УГКЦ, наразі відбувається аналіз чуда оздоровлення, що відбулося на території США за посередництвом молитов до митрополита Андрея. Цей факт уже канонічно зафіксований. Згодом відбудеться зустріч медиків, які дослідять це чудо.

З цієї нагоди Святослав (Шевчук) подарував Папі Франциску медаль із зображенням великого митрополита, виготовлену з нагоди ювілею 150-річчя з дня його народження стараннями о. Володимира Палчинського – монаха з Івано-Франківської монастиря ордену Василіан. Папа із вдячністю прийняв подарунок від глави УГКЦ і поцікавився символікою зображень на медалі.

Архієпископ Святослав розповів, що УГКЦ 1 листопада 2014 року розпочала відзначення Року митрополита Андрея, згадуючи 70-ту річницю з дня його смерті. Кульмінацією стало святкування у Львові на державному рівні дня його народження. «Тоді ми освятили пам’ятнику великому митрополиту. На цю подію прибув й Президент України», – додав він. Тож ця подія вийшла за межі Галичини. Також, як відомо, пам’ятник відкрили і в Івано-Франківську під час проведення патріаршого собору УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі із живим Христом».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 03:10 :50