Новини » Політика 15 жовтня, 2015, 13:09
ЮНЕСКО долучиться до моніторингу ситуації в Криму

14 жовтня в рамках 197-ої сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО (7-22 жовтня) на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено ініційоване Україною, у співавторстві з 12 країнами-членами цього керівного органу Організації, рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Проект рішення письмово підтримали 26 з 28 членів ЄС (крім Мальти та Хорватії), а також Канада, Норвегія, США, Туреччина, Швейцарія та Японія. Документ було представлено на розгляд Виконради головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Рефатом Чубаровим.

Під час дискусії на підтримку України виступили США та Швеція, які оцінили документ як конструктивний і спрямований на конкретну діяльність щодо забезпечення на півострові прав людини у сферах компетенції ЮНЕСКО. Було висловлено беззастережну підтримку положень, на яких базується позиція ООН з питання АРК, викладена у резолюції Генеральної асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 р. Крім того, було оприлюднено спільну позицію Євросоюзу з цього питання з високою оцінкою практичного характеру ініційованого Україною рішення. Опонентом виступила Росія з традиційними аргументами щодо неприпустимості політизації діяльності ЮНЕСКО та втручання у справи суверенних держав. «Проти» проголосували чотири країни: РФ, Індія, КНР, Куба.

Зазначене рішення містить низку нових елементів, покликаних забезпечити безпосереднє залучення ЮНЕСКО, включно із конвенційними органами організації, до моніторингу ситуації в АРК та м.Севастополь у межах мандату ЮНЕСКО. Документ передбачає продовження збору та аналізу відповідних даних з усіх наявних джерел, а також розробку, за сприяння Генерального директора ЮНЕСКО, механізмів спостереження за становищем на півострові. Ухвалене рішення передбачає також звітування Гендиректора на засіданні 199-ї сесії Виконради про здійснену роботу та плановану діяльність ЮНЕСКО з цього питання.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 17:21 :27