Новини » Політика 8 жовтня, 2015, 12:18
Український контроль виборів на Донбасі – перший крок до миру, – Клімкін

Окуповані території має контролювати українська влада. До такого спільного рішення дійшло сторони конфлікту на сході України. Досі псевдолідери окупованого Донбасу планували провести вибори у лютому. Проте київські парламентарі переконують окупантів провести народне волевиявлення навесні.

Про це йдеться у сюжеті журналіста проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).

Ватажки самопроголошених «ДНР/ЛНР» перенесли псевдовибори, які мали відбутись у жовтні та на початку листопада. Народне волевиявлення все ж відбудеться, але за українськими стандартами. Попри це, бойовики продовжують диктувати свої умови.

Серед головних їхніх вимог – амністія та особливий статус. Проте, як заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, ні амністії для терористів, ні особливого статусу для Донбасу не буде. Україна відтепер має право диктувати свої умови гри на сході, адже виборчий процес проходитиме за українським законодавством.

«Якщо російські війська покинуть територію самопроголошених республік до кінця року, тоді можна говорити про зміни до Конституції та приймати закон про місцеві вибори на непідконтрольних досі Україні територіях. Усі ці процедури взаємопов’язані та вимагають часу», – зазначив народний депутат Юрій Луценко.

Це означає, що вибори теоретично можуть відбутися в разі виведення окупаційних військ, складання зброї сепаратистами, а також прийняття Верховною Радою змін до Конституції та відповідного закону приблизно у квітні.

Якщо всі ці умови будуть виконані, то саме українська сторона визначатиме тих, хто має право голосу та осіб, які можуть висувати свої кандидатури. Окрім того, вибори вважатимуться дійсними тільки за наявності українських спостерігачів та ЗМІ.

Зареєструватись у ЦВК зможуть тільки українські партії. Без права вибору не залишаться й вимушені переселенці Донбасу, оскільки для них розроблять особливий механізм.

«Ці вибори – це наш шанс опосередкованого контролю за ситуацією. Наш шанс мати більше присутності європейського міжнародного співтовариства на Донбасі», – прокоментував міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Контроль над виборами на Донбасі не означає автоматичного вирішення конфлікту. Проте це є першим кроком до витіснення окупантів з української території та встановлення миру. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 06:48 :43