Новини » Львів 7 жовтня, 2015, 14:51
Начальник управління культури Львова йде з посади після скандального інтерв’ю
Ірина Магдиш. Фото: Микола Тис/ZIK
Ірина Магдиш. Фото: Микола Тис/ZIK

Начальник управління культури Львівської міськради Ірина Магдиш написала заяву на звільнення.

Про це 7 жовтня у коментарі IA ZIK підтвердила керівник департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.

За словами Г.Слічної, Ірина Магдиш сьогодні написала заяву на звільнення з посади «за власним бажанням».

Зазначимо, сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий у Фейсбуці написав вибачення «за образу, якої зазнали вірні та представники церкви від слів керівника управління культури міста Львова».

Мер зазначив, що «навряд чи зможе з нею працювати в одній команді».

Приводом стали висловлювання Ірини Магдиш про роль церкви у житті львів’ян у віддалених від центру районах, висловлені в інтерв’ю «Українській правді.Життя».

«Львів – це не тільки площа Ринок. У місті живе майже мільйон людей, у яких свої зовсім інші побутові та культурні потреби. Є райони, де взагалі нічого немає – жодного культурного центру, жодної бібліотеки, театру або кінотеатру. Це мертві райони в культурному сенсі. Єдина розвага для людей в такому районі – церква. І церква починає на цьому жирувати і зловживати страшним чином.

В одному з таких районів в кожній школі у вестибюлі стоїть фігура Божої матері, обкладена квітами, такий вівтар маленький. Іноді я там заставала моменти, коли під час уроків діти стояли як на лінійці перед цим вівтарем, а пастор правив службу.

На моє запитання, чому діти тут, а не на уроках, ніхто не знайшов, що відповісти.

Це їхні гроші. Їх парафіяни – це їхні гроші, а прихожан треба виховувати з малих років. Якщо людина звикла ходити до церкви як на єдина розвага в своєму світі, і вносити пожертвування, то церква буде процвітати.

Я не проти релігії, це особиста справа людини. Але церква не повинна бути єдиною інституцією і культурною пропозицією», – сказала І.Магдиш.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 22:58 :10