Новини » Події

У тисняві біля Мекки загинуло 717 людей. Українські прочани не постраждали

Тіла загиблих у тисняві поблизу Мекки в Саудівській Аравії. Фото: ZIK/EPA/UPG

Паломники з Криму і материкової України не постраждали в тисняві, що виникла в Саудівській Аравії в священній долині Міна, що поблизу Мекки.

Як повідомив проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов, із материкової частини України на хадж вирушила група з 75 паломників, серед них постраждалих немає.

«Ми розмовляли по телефону з керівником української делегації. Ті паломники, 75 осіб, які поїхали з України, всі живі і здорові. Вони пройшли це місце раніше, ніж почалася тиснява», – сказав Ісмагілов.

Як повідомили в прес-службі Духовного управління мусульман Криму, паломники, які виїхали з півострова, теж не постраждали.

Керівник кримської групи паломників Артур Решитов зазначив, що мусульмани з Криму проживають в наметовому містечку в долині Міна.

«Мусульмани передають привіт своїм рідним і близьким, просять, щоб ті за них не переживали, у них все добре», – сказав він.

За останніми даними, внаслідок тисняви під час паломництва в Саудівській Аравії загинули 717 людей, ще 805 – поранені.

Тиснява виникла під час одного з ритуалів у місті Міна, недалеко від Мекки. У символічному побиванні камінням диявола, в день одного з головних мусульманських свят Ід аль-Адха, брали участь сотні тисяч паломників.

За цей місяць це вже друга трагедія в Саудівській Аравії з великою кількістю жертв. 11 вересня 111 вірян загинули при падінні будівельного крана на території головної мечеті Мекки.

Цього року п’ятиденний хадж у Саудівській Аравії – традиційне паломництво мусульман до святинь ісламу – почався 22 вересня. У ньому беруть участь близько двох мільйонів мусульман зі 164 країн світу.

 

Loading...