Новини » Львів 24 вересня, 2015, 16:24
Львівських семінаристів ознайомили з діяльністю БФ «Карітас»

22 вересня у БФ «Карітас» Львова завітали студенти шостого курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа, які мають намір пройти пасторальну практику у цьому благодійному фонді.

Директор львівського «Карітасу» отець Андрій Сенейко провів для семінаристів презентацію, розповів про місію, цілі, завдання і конкретні проекти неприбуткової організації, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Детальніше про проекти розповіли Наталя Загайко – керівник «Центру дозвілля і соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами», Марія Неділя – керівник дошкільного закладу, що діє при «Карітасі» Львова та опікується соціально незахищеними дітками від трьох до шестити років, Віталій Герасимів – керівник львівського проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні», який відвідують діти та молодь від 7 до 21 року, Надія Гудз – керівник Центру соціальної допомоги самотнім людям та інвалідам похилого віку.

Отець Андрій Сенейко зазначив, що семінаристам як майбутнім священикам недостатньо гарно співати і проповідувати – вони повинні мати співчуття до бідних і знедолених, допомагати їм. Для цього потрібно залучати парафіян до соціального служіння, виявляти на парафії тих, хто особливо потребує. Отець Андрій нагадав, що слово «карітас» походить з латинської мови і означає милосердя, розуміння, підтримку, допомогу нужденним і потребуючим. Історія «Карітасу» сягає початків християнства, коли була запроваджена дияконія. У 1897 році о. Лоренц Вертман створив у Фрайбурзі першу організацію «Карітасу». Про необхідність створення пасторальної структури «Карітасу» з педагогічними функціями говорилось на Другому Ватиканському соборі.

Мета «Карітасу» – сприяти переосмисленню родинного та особистого стилю життя, а також виховувати готовність поділитися наявними ресурсами – часом, здібностями, професійністю і т.д., щоб долучитись до солідарної любові. Про пріоритет виховного завдання говорив також і папа Венедикт XVI. Про потребу парафіяльного «Карітасу» зазначалось і на Патріаршому соборі УГКЦ, що проходив цьогоріч в Івано-Франківську.

Сьогодні мережа «Карітасів» в Україні є лідером щодо надання послуг соціального характеру.

Отець Андрій Сенейко зазначив, що відмінність «Карітасу» та інших благодійних організацій полягає в тому, що за ним стоїть церква, і тому він буде діяти, незалежно від того, хто цей благодійний фонд очолюватиме.

Семінаристи виявили неабияке зацікавлення діяльністю цього благодійного фонду. Відтепер щосереди користувачі проектів «Карітасу» матимуть можливість поспілкуватись з майбутніми священиками.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 09:01 :00