Новини » Львів

Завтра Львів відсвяткує день народження Соломії Крушельницької

Соломія Крушельницька. Фото: Facebook

Завтра, 23 вересня, у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові відзначають день народження неперевершеної української оперної співачки, ім’я якої носить музей.

Про це організатори заходу повідомляють у Facebook.

Організатори підготували насичену програму. На початку заходу із вітальним словом виступить директор музею Галина Тихобаєва, а про 1895 рік в житті Соломії Крушельницької розповість завідувач науковим відділом музею Данута Білавич.

Крім того, головний хранитель фондів Музею Ірина Криворучко представить виставку нових надходжень «Скарби Соломіїного Дому».

У програмі святкувань запланований і концерт вокальної музики. У музеї звучатимуть арії з опер та українські народні пісні з репертуару Соломії Крушельницької. Їх виконуватиме Олена Лютаревич (сопрано), м. Кам’янець-Подільський, лауреат міжнародних конкурсів.

Партія фортепіано – Наталія Мартинова

Початок заходу о 16.00. Вхід вільний.

Нагадаємо, Соломія Крушельницька народилася 23 вересня 1872 р. у с. Білявинці, Бучацького району Тернопільської області. За життя Соломія Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Батерфляй». Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва.

 

Loading...