Новини » Світ 19 вересня, 2015, 21:35
Російським «відмовникам» їхати у Сирію загрожують держзрадою

Російським контрактникам у Новоросійську, що відмовилися їхати в Сирію, погрожують кримінальним переслідуванням – аж до державної зради.

Про це повідомив лідер адвокатської «Команди 29» Іван Павлов, що підключився до захисту «відмовників», із посиланням на «Газету.ру» повідомляє Укрінформ

«Військова прокуратура абсолютно не діє, замість того, щоб реагувати на заяви президентської Ради з прав людини, яка займається їхнім випадком, і на скарги самих військовослужбовців, що з ними незаконно звертаються і не дають жодної інформації з напрямку у нову гарячу точку. Більше того, замість захисту їхніх прав до справи підключилися військові особисті й Федеральна служба безпеки. Пішла перевірка, допити й загрози військовослужбовцям аж до кримінального переслідування. Статті не називаються, але з розмови виходить, що їм загрожує покарання аж до державної зради», – заявив Павлов, який раніше захищав багатодітну матір Світлану Давидову у справі про держзраду.

У п’ятницю російське видання «Газета.ру» опублікувало статтю-розслідування під назвою «Думали, що в Донбас, а виявилося – у Сирію», згідно з якою, Росія таємно відправляє військову техніку й військовослужбовців у Сирію. Перекидання йде з військового порту у Новоросійську, проте, не всі офіцери й контрактники хочуть воювати й багато хто з них відмовляються їхати в нову гарячу точку.

Військові, з якими зустрівся кореспондент видання, посилалися на відсутність письмового наказу й інші порушення закону. Проте замість захисту їхніх прав військове командування підключило до справи ФСБ.

За словами Павлова, зараз контрактників на час перевірки органами держбезпеки не випускають з розташування частини. «Ніхто з тих, хто давить на хлопців, родичів не сповістив. Рідні військовослужбовців у шоці, вони в повному невіданні, що відбувається», – заявив адвокат.

Повідомляється, що запит від Ради з прав людини з порушення прав військовослужбовців пішов на ім'я заступника міністра оборони Миколи Панкова. «Замість того, щоб усувати порушення прав військовослужбовців, вони передали справу ФСБ», – заявив член ради Сергій Кривенко.

«Відправляють без наказу, значить, у разі загибелі буде ситуація «їх там не було». Якщо їх там не було, про які взагалі виплати у разі поранення або загибелі може йти мова? У разі потрапляння у полон ситуація для їх близьких буде просто страхітливою. У Сирії їх ніхто не розшукуватиме, і родичі – навіть якщо захочуть - навряд чи зможуть організувати пошуки зниклого безвісти там», – зазначила Ганна Каширцева з фонду «Право матері».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:27 :58