четвер, 17 вересня, 2015, 18:27 Політика
На Вінниччині селяни звинувачують місцевого прокурора в корупції. Київ не реагує

Щоб захистити себе від діяльності вінницького прокурора, місцеві селяни прибули на протест аж до столичної Генеральної прокуратури. Вінничани звинувачують свого прокурора у корупції та залякуванні простого населення. Проте столичні борці з корупцією на скарги вінничан не реагують.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Жителі  містечка Бершадь на Вінниччині звинувачують прокурора Богдана Зарічанського у хабарництві та залякуванні. Місцеві стверджують, що за свої рішення прокурор вимагає великі суми грошей, а у разі протидії саджає невинних до в’язниці.   

«У 2008 році Зарічанський Богдан Григорович незаконно відправив до в’язниці мого сина. На той час цей посадовець був старшим слідчим прокуратури Чечельницького району», – розповідає постраждалий  місцевий житель Василь Демченко.

Тоді 14-річного Вадима Демченка та його товариша звинуватили у вбивстві людини. І хоча на тілі чоловіка не знайшли жодних слідів насилля, а за висновками медекспертизи помер він через надмір алкоголю в крові, прокурор Зарічанський вирішив, що підлітки все ж винні у вбивстві.  

«Він вимагав з мене 10 тисяч доларів, щоб закрити цю справу. Коли я дізнався, що діти взагалі не винні, то він почав мені погрожувати, що посадить мого сина. Це він і зробив, коли я відмовився йому платити», – говорить Василь Демченко.

У результаті, 14-річного хлопця та його друга ув’язнили на 7 років. Сам прокурор переконаний, що засудили підлітків законно. А також додає, що працювати над справою було важко через постійні погрози батьків підсудного.

Нарікають на прокурора і у вінницькому селі Рогізка Бершадського району. Місцевий громадський активіст Петро Ярущак боровся за збереження громадського майна, натомість викликав гнів місцевих можновладців.

«Мого сина засудили, тепер переслідують мене. Також людей підмовляють проти мене. Місцеві можновладці зговорилися й почали знищувати наше господарство. Я намагався всіляко завадити їм, тому тепер вони вирішили нас таким чином знешкодити», – пояснює громадський активіст Бершадського району Петро Ярущак.

70-літнього чоловіка звинувачують у тому, що побив голову сільради і трьох членів виборчої комісії. Пенсіонер пояснює, що міліціонери бачили бійку на власні очі. Проте вони нікого не заарештували, а справу сфальшували. слідство не проводили та не проводили навіть жодних процесуальних дій.

Натомість Петро Ярущак переконує, що докопуватись до істини прокуророві Зарічанському не вигідно, адже він сам доклав чимало зусиль до знищення громадського майна.

«Прокурор знищував наше господарство, «кришував» злочинну зграю, яка розвозила та продавала всі будівельні матеріали, які були призначені для будівництва ферми», – стверджує громадський активіст.  

Місцеві розповідають, що будівлі фермерських приміщень вщент розібрали, а залишки будівельних матеріалів для свого будівництва на цій же території тепер використовує прокурор Зарічанський. Натомість сам прокурор від будівництва відхрещується, а його декларація є досить скромною.

Проте жителі містечка, де рік тому працював прокурор, іншої думки про статки Зарічанського.

«Кожен, хто мав хоч якийсь бізнес, мав сплачувати данину прокурору. З кожного він вимагав певну плату відповідно до прибутку від бізнесу», – розповідає місцевий Володимир Колісник.

Не на камеру інші підприємці також розповідають про таку ж «співпрацю» з прокурором. Така схема сьогодні працює і з фермерами, м’ясниками, валютниками та збирачами металобрухту.

Усі звинувачення людей прокурор знову ж таки заперечує. Чи правдиві звинувачення, чи ні – мала б вирішити столична влада. Втім в профільному парламентському антикорупційному комітеті заявили, що таких спірних прокурорів, як Зарічанський, є кілька на область по всій Україні. Тому розглядати кожну людину окремо наразі немає часу, оскільки зараз комітет розглядає тільки «великі» справи.

«Зараз ми зосередженні на зловживаннях топ-посадовців. Тому, якщо люди сподіваються, що вони нам напишуть скаргу і від цього щось зміниться, то це просто самообман», – прокоментував голова Комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції Єгор Соболєв.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-22 05:49 :43