Новини » Київ 16 вересня, 2015, 18:14
Як «укроп» з патріотичного символу перетворився у політичне сміття, – «На периметрі»

Чим ближче до виборів, тим частіше українські політики з’являються на передовій. Вони не цураються використовувати патріотизм у власних меркантильних цілях. Наприклад, усім відомий символом «укроп» використали як назву до політичної сили. Відтепер це не шеврон на формі бійця, а назва партії, до якої входять відомі олігархи.

Про це йдеться у першій серії матеріалів з циклу «Піар на війні: вигода ціною крові» проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK)

Із початку військових дій на Донбасі, пахуча рослина стала одним із головних символів українського війська. Символ «укропу» набув популярності й в політичних колах. Навіть президент почепив на себе цю емблему, відвідуючи Маріуполь.

Проте майже миттєво патріотичний символ став засобом політичного піару. Назву «УКРОП» почала використовувати новостворена політична сила.

«Українському об’єднанню патріотів люб’язно погодилися передати символ «укроп». Передали його майже безкоштовно, за символічну плату в одну гривню», – говорить один із лідерів УКРОПу Геннадій Корбан.

Саме так, за 1 гривню, патріотичний символ став політичною візитівкою політичної партії. Автора логотипу шеврона, Андрія Єрмоленка, така крадіжка бренду обурила. Проте невдовзі сам автор лого переробив символ «укропу» для партії, а виручені гроші передав дитячим будинкам.  

Та все ж такий жест благодійності не врятував відомий символ від очорнення, який, ставши політичною іграшкою, втратив своє первинне значення.

«Сьогодні Ігор Коломойський своїми діями, а зокрема купівлею комерційних прав на шеврон «укроп», фактично знищив рештки своєї репутації. Тому сьогодні «УКРОП» сприймається виключно тільки як партія великого олігархічного капіталу», – зазначає політолог Тарас Березовець.

Така патріотична назва, яку трактують як «Українське об’єднання патріотів», мала б гуртувати навколо себе людей, які не зі слів знають, що таке боротьба за незалежність. Тому бійці АТО у партії все ж є. Один із них – Євген Терехов – навіть претендує на крісло мера  у Павлограді, що на Дніпропетровщині.

Скільки загалом військових перебуває у лавах партії, сьогодні достеменно так і не відомо. Натомість старих політиків, які жодного відношення не мають до військової служби, у партії більше ніж достатньо. За словами члена політради «УКРОП» Ігоря Палиці, партія існує за рахунок своїх людей.

Натомість Ігоря Палицю пов’язують з Коломойським. У 2003-му він очолював компанію «Укрнафта». Ще донедавна був губернатором Одещини. За офіційною декларацією у 2013-му заробітки Ігоря Палиці сягали понад 60 мільйонів.

Також його колега, Олександр Дубінін, офіційно тільки за минулий рік задекларував близько 1,5 мільйона гривень. У квітні він разом із Андрієм Денисенком, Валентином Дідичем та Віталієм Купрієм вийшли із Блоку Петра Порошенка. Відтепер вони складають компанію заступнику Ігоря Коломойського Борису Філатову, який йде у мери Дніпропетровська.

Саме через таке політичне блюзнірство, коли одні незаслужено одягають патріотичну символіку, то інші, хто на полі бою, змушені її знімати.

«Будь-який символ, якщо він недержавний, з плином часу може стати комерційним. У нас є свої власні шеврони. Нехай вони скромні, не такі показні та пафосні,  але це наші шеврони», – переконаний військовослужбовець ЗСУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 02:51 :59