Новини » Регіони 16 вересня, 2015, 13:41
На Тернопільщині священик править богослужіння для парафіян із вадами слуху

На Тернопільщині священик Ігор Шкодзінський править богослужіння мовою жестів. Таким чином отцю вдалось відкрити святі тайни для людей, які раніше не мали змоги ні молитися, ні брати участь у сповіді.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Коли в отця Ігоря Шкодзінського народилася донька, яка не може чути, він не опустив рук і почав вивчати мову жестів.

«У мене навіть десь був старенький служебник, він увесь розмальований. Тоді я не мав фотоапарата, тож собі в зошит мусів всі жести намалювати так, щоб потім розуміти, як їх робити», – пригадує отець Ігор.

Сповіді з глухими теж особливі. Потрібно дивитися в очі одне одному. Інколи такі парафіяни приходять на сповідь просто щоб поговорити. Допомагає отцю Ігорю пані Леся. Вона теж погано чує. Жінка є дяком у церкві і жестами підспівує священику.

«Колись я просто дивилася на ікони, на людей, але нічого не розуміла. Тепер ж приходжу до церкви  і розумію жести, я знаю молитви», – каже пані Леся.

Один із особливих парафіян – Андрій. До знайомства з о. Ігорем він не сповідався і навіть не знав молитов.

«Я хотів молитися, хотів спілкуватися, але не було перекладача, тож навіть не знав, що робити. Тепер ж можу навчатися», – радіє Андрій.

Півтори тисячі парафіян на Тернопільщині мають вади слуху. І це тільки офіційні дані. Для таких людей в області є лише троє кваліфікованих сурдоперекладачів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 06:46 :17